Chtěli byste futuristický chytrý reproduktor s ohebným displejem? Nám se proklatě líbí

23.01.2019 16:30 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Cleer je mladá společnost, která představovala na CESu svůj nový reproduktor Mirage
  • Jde o chytrý 360°reproduktor tvaru válce, kolem jehož obvodu najdete 7,8palcový OLED displej
  • Do prodeje by se měl dostat v USA na podzim za v přepočtu 11 tisíc korun

Na CESu skoro nešlo ujít pár kroků, abyste nenarazili na nějaká sluchátka či reproduktor. Pochopitelně se mi nechtělo zastavovat u každého nudného kousku, ale stánek maličké společnosti Cleer přeci jen zaujal. Narazil jsem tam totiž na dost dobře hrající reproduktor, kolem jehož obvodu vedl ohnutý displej. Na to každý den nenarazíte a ani na CESu už jsme nic podobného neviděl.  

Tento zajímavý kousek nese jméno Mirage a jde o naprostou novinku, o které nenajdete na internetu skoro nic. Cleer je totiž jen dva roky stará společnost, která se teprve snaží proniknout na Americký trh a prý se chystá do roka i do Evropy. Já doufám, že na ní brzy skutečně i u nás narazím, jelikož mají více zajímavých produktů než jen Mirage, ale o tom tento článek není. 

Zpět k samotnému reproduktoru, který vypadá velice futuristický. Válcový design v sobě ukrývá soustavu reproduktorů rozmístěný do 360°, takže dostáváte super zvuk, ať už stojíte kdekoli. Hraje se tu mimochodem dost na basy a maximální hlasitost byla překvapující. Jasně, to odhaduji je z hluku veletržní haly, ale myslím, že ani doma by Mirage nezněl vůbec špatně.  

Upozorním ovšem, že nejde o bezdrátový reproduktor. Žádné baterky zde nejsou, ale už nechybí mikrofony, Bluetooth, Wi-Fi a integrace Alexy, takže jde skutečně o chytrý reproduktor. A už jsem zmínil barevné nasvícení podstavy reproduktoru, které si lze nastavit v aplikaci? Zkrátka na první pohled a poslech se jedná o vizuálně originální reprák, ale zatím úmyslně ignoruji tu hlavní zajímavost. 


Zhruba polovinu průměru těla reproduktoru pokrývá ohebný 7,8palcový OLED displej z dílen Royole. Ano, od stejného výrobce, který nám přinesl největší zklamání CESu v podobě prvního ohebného telefonu na světě. Mirage má ovšem daleko hezčí displej, který navíc skvěle reaguje na dotyky. Odezva byla jako u běžného smartphonu a upravený operační systém se tak ovládal velice pohodlně. Díky němu si můžete poté pustit třeba YouTube video přímo na reproduktoru, dostávat na displej notifikace, komunikovat s Alexou, podívat se na počasí, kalendář a tak dále

To vše funguje díky platformě pro chytré reproduktory Qualcomm APQ8053 a funguje to skvěle. Mirage na mě opravdu zapůsobil velice pozitivně a rozhodně bych si nechal takovýto doplněk v bytě líbit. Začátek prodeje této hračky je stanoven na třetí čtvrtletí letošního roku a má stát 499 dolarů, což je v přepočtu zhruba 11 tisíc korun.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.