Chromebooky se naučily hrát s Google Stadia A nabízí tak další důvod ke koupi

06.08.2020 10:30 / od Petr Kubec
 • Navíc získává každý majitel Chromebooku tříměsíční Stadia Pro zdarma. A to i pro starší zařízení.
 • Google tak rozšiřuje množství výhod, které nabízí svým zákazníkům, a snaží se nalákat další.

O Google Stadia již předpokládám mnozí z vás slyšeli. Jedná se o službu na streamování her, kdy samotná hra běží na hardwaru Googlu a vy jí pouze ovládáte. Tím pádem je v podstatě jedno, na čem prostřednictvím Stadie hraje, na počítači, mobilu, televizi, stařičkém tabletu nebo psacím stroji. Nároky na zařízení jsou v podstatě totožné se sledováním videa na YouTube, jediné, co se rapidně liší, jsou požadavky na internet. Pro stabilní hraní v HD kvalitě bude potřeba alespoň 10 Mb/s. Pro Full HD už alespoň 20 Mb/s, což, přiznejme si, má doma málokdo. Já jsem třeba rád, když z naší vesnické linky dostanu 5 Mb/s, a to ještě musím vylézt na sloup a odpojit sousedy. Ne, pro mne to vážně není.

Aby službu ještě více protlačil, rozhodl se Google, že všem novým majitelům Chromebooku (a zpětně i strojům vydaným od června 2017) daruje tři měsíce Stadia Pro zdarma, kdy normální cena měsíčně je 9,99 dolarů, v přepočtu kolem 220 korun. Základní Stadia je zdarma, hry si však musíte kupovat a maximální možné rozlišení je Full HD. Stadia Pro naopak nabízí měsíčně nějaký titul nebo dva zdarma, hraní až ve 4K a exkluzivní slevy. Rozhodně se tak jedná o velmi dobře promyšlené lákadlo. Věřím, že pokud člověk žije v bytě ve městě a svůj Chromebook má na kabelu, může si snadno zvyknout a rozšířit tak řady předplatitelů.

Seznam důvodů, proč si notebook od Googlu koupit, je zase o trošku větší. Chromebooky navíc lákají i na hezké cenovky a zajímavý Chrome OS. Kdybych si měl nyní vybrat čistě pracovní stroj, je dost možné, že bych o něm i uvažoval. A ne, určitě to není jen kvůli hraní.Diskuze k článku...

0 komentářů
 • cellbreaker-6. srpen 2020

  Jde o to, jakou práci máš na mysli. Bohužel nikoli ke všem / u všech je ChromeOS zatím použitelný... Pokud jde zejména o Office & Web, pak ano, směle do toho :)

  Odpovědět 
  • Petr Kubec>cellbreaker-6. srpen 2020

   @cellbreaker Samozřejmě, že specializované programy (střih videa, úprava fotek, tvoření 3D modelů a mnoho dalšího) nejsou to, na co se, alespoň dle mého, ChromeOS zaměřuje. Stačí se podívat na většinu Chromebooků, ostatně na to ani nemají hardware (obvykle Intel Celeron + UHD Graphics, až na pár dražších modelů). Myslel jsem právě na tohle, tedy psaní článků a k tomu sledování videí, na to bude ChromeOS jako dělaný a optimalizovaný :)

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.