České studio Warhorse stojící za hrou Kingdom Come má nového majitele Bakala tvůrce slavné hry prodal za 1,1 miliard korun

13.02.2019 15:55 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Bakala prodal studio Warhorse za 42,8 milionů euro vydavateli THQ Nordic
  • Tato společnost se postarala už o vydání Kingdom Come, takže už se studiem úzce spolupracovala
  • Warhorse si má zachovat současné vedení i veškerou kreativní svobodu

Česká herní scéna se dočkala dnes ráno velice důležitých a zcela nečekaných zpráv. Je tomu nyní už přesně rok od vydání hardcore RPG hry Kingdom Come: Deliverance, kterého se prodalo na Steamu už 2 miliony kusů, avšak její vývojáře z Warhorse nečekala oslava s překvapením. Namísto toho prodal studio Warhorse investor Zdeněk Bakal vydavateli THQ Nordic. Tento vydavatel dostal hru na světový trh, takže prodej zrovna THQ není zas tak překvapující, ale samotné rozhodnutí prodat studio už ano. 

Nutno upozornit, že s tímto rozhodnutím nemá hlava studia Dan Vávra nic společného, jelikož ve firmě drží jen 17 procent. Sám by chtěl zůstat pravděpodobně nezávislý, jelikož je dobře znám svým odporem vůči autoritám a kontrole velkých korporací. Bakala ovšem viděl celé studio od začátku jen jako zajímavou investici, a tak nyní využil jako správný obchodní nabídky, která se mu vyplatí. 

Samotné THQ Nordic dodává, že Warhorse bude stále pod současným vedením a zůstane mu plná kreativní svoboda. Otázkou ovšem je, jak dlouho to tak zůstane a zda nepřestoupil náš válečný kůň na potápějící se loď. Vydavatel sice má v plánu téměř 80 her, ale více jak polovina ještě ani nebyla oznámená. Loni zkoušelo THQ štěstí asi nejvíce s obnovením série Darksiders, ale třetí díl série dostal jen mírně nadprůměrná hodnocení a extra velkých prodejů se také nedočkal. Snad se ovšem Warhorse nedá a vydá pod novým majitelem opět skvělou hru, které nebude překážet v úspěchu nějaké marketingové rozhodnutí. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.