"Černý žralok" od Xiaomi si přebrousil zuby. Je prvním smartphonem na světě s 10 GB RAM Tomuhle žralokovi už to dokonce i sluší

24.10.2018 12:30 / od Michal Šrajer
Asus ZS630KL Zenfone 6
  • Cena základní 6GB varianty startuje na necelých 13 tiscích korun, avšak prozatím zůstane Black Shark Helo jen v Číně
  • Krom brutálních specifikací nabídne telefon daleko elegantnější design a především spoustu barevných světýlek včetně RGB loga na zádech
  • Rámečky kolem displeje se také ztenčily, přidaly se přední stereo reproduktory a displej je 6palcový AMOLED v 60Hz

Je to teprve půl roku od představení prvního herního telefonu Black Shark od Xiaomi a už tu máme druhou generaci. Nové zařízení se jmenuje podivně Black Shark Helo a jedná se rozhodně o mnohem pohlednější a lákavější telefon. Za to může především pozměněný design, který si zachovává agresivnější herní styl, ale trošku jej přibrzdil elegantnějšími zaoblenými tvary. Skleněná záda však stále obzvláštňují doplňky v zelené barvě a tentokrát zde máme i čtečku otisků prstů, jelikož rámečky kolem displeje se zmenšily. Samotná panel mezi nimi je poté nyní nový 6palcový AMOLED HDR displej s Full HD+ rozlišením, avšak běží stále v 60 Hz. Pokud chcete plynulejší zážitek, musíte se podívat po dražším Razer Phonu či ROG Phonu. Potěší ovšem, že tu máme nyní velké přední stereo reproduktory, které se táhnou podél celé brady a čela zařízení. 

Nejedno hráčské srdce poté zaplesá nad podsvíceným logem na zádech, přičemž zde najdeme i dva LED proužky po bocích telefonu. Pokud tedy chcete, aby váš herní miláček co nejvíce blikal všemi barvami duhy, tak je nový Black Shark vaší volbou číslo jedna. Nad tím osvětleným logem je poté duální fotoaparát, jehož hlavní snímač má 12 Mpx a světelnost f/1.75. Druhý foťák má poté 20 Mpx a stejnou světelnost. Vepředu je rovněž 20Mpx kamerka s odemykáním obličejem

Zajímavý je poté také hardware. Procesorem je pochopitelně Snapdragon 845, jemuž dopomáhá 6/8GB RAM a 128GB úložiště. To není nic zvláštního, ale k dispozici bude ještě třetí prémiová paměťová varianta. Ta bude mít 256GB úložiště a především neuvěřitelných 10 GB RAM. Black Shark Helo je tak prvním telefon s takto velkou RAM. Samozřejmě je otázkou, zda je takto velká paměť zapotřebí, ale proč ne. Nějak telefon musel v titulcích zaujmout, za což tímto Xiaomi děkuji. Pro chlazení nechybí velké “vodní” chlazení a o výdrž se postará 4000mAh baterie s rychlým nabíjení pomocí USB-C. Systémem je poté Android 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI a novým herním režimem. 

Prozatím bude k dispozici Black Shark Helo jen v Číně, přičemž základní 6GB verze stojí v přepočtu s daní necelých 13 tisíc korun. Vyšší 8GB varianta stojí poté 14 tisíc korun a brutální 10GB verze zatím cenovku ani dostupnost nemá. Lze ovšem očekávat cenu opět minimálně o tisíc korun vyšší, a ještě omezenější dostupnost. Dokonce i balení se bude mezi verzemi lišit. 6/8GB telefony dostanou totiž v balení jen jeden analogový ovladač na hraní, zatímco 10GB model dostane dva pro ještě pohodlnější ovládání dva. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.