Cena vlajkových telefonů může příští rok opět výrazně narůst Budou ceny atakovat opět 30 tisíc korun?

29.06.2020 14:00 / od Honza Nuc
foto:  Techarena.cz
  • Letošní rok byl, co se týče cen vlajkových modelů telefonů, překvapivý pro většinu zákazníků. Překvapení však bylo nemilé.
  • Rok 2021 bude zřejmě opět ve znamení vysokých cen, které pravděpodobně narostou ještě více. Podraží totiž hlavně procesory.

Podle informací z korejského serveru Clien.net (přeloženo do češtiny) řeší v současné chvíli čínský výrobce Xiaomi zapeklitou otázku, kterou si samozřejmě klademe i my v redakci a také zákazníci: "Jaká bude cena vlajkových modelů Xiaomi?"

Letošní modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro překvapily podstatně vyšší cenovkou než loňský model Mi 9. Zájemci si museli za základní model zaplatit 23 tisíc korun a za nejvyšší pak 28 tisíc korun. Když uvážíme, že model Mi 9 stál loni 13 tisíc korun a jednalo se taktéž o vlajkový model, nárůst byl letos opravdu rapidní. V informacích na korejském webu se píše, že cena modelů Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro má být možná ještě vyšší. 

Za zvýšením prodejní ceny má stát výrobce mobilních procesorů Qualcomm, který má údajně zdražit vlajkový procesor pro rok 2021, tedy Snapdragon 875. Zatímco současný procesor Snapdragon 865 stojí zhruba 150 až 160 dolarů (zhruba 3 600 až 3 800 korun), procesor nadcházející má stát až 250 dolarů (zhruba 5 900 korun). To je opravdu podstatné zdražení.

Xiaomi tak údajně přemýšlí nejen nad cenovkou, ale také nad tím, na jakých komponentech ušetřit. Výrobce tak bude pravděpodobně šetřit na fotoaparátech, tudíž možná nebudou v telefonech ty nejlepší senzory. Jedná se samozřejmě o spekulaci, ale pokud se opravdu cenovka procesorů zvýší, někde se šetřit musí. A netýká se to jenom Xiaomi, ale i ostatních výrobců, kteří budou chtít využít nejvýkonnějšího procesoru od Qualcommu.

Cena ale už o moc vyrůst nemůže. Už cenovka přes 20 tisíc korun nebyla fanouškům Xiaomi po chuti. Ti byli vždycky zvyklí na dobrý poměr cena/výkon, což se letos prostě nekonalo. Xiaomi dokonce stáhlo modely Mi 10 a Mi 10 Pro z českého trhu. Podle oficiálních informací byly kusy potřeba k doplnění stavů v Číně, kde byl o telefony velký zájem. Dle neoficiálních informací se prostě telefony špatně prodávaly.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Jay Jiří Ptáčník-29. červen 2020

    Qualcomm dopadne jak Intel a AMD ho rozdupe....

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.