Canon oficiálně oznámil vývoj EOS-1D X Mark III Po 3 letech se dočkáme konečně dalšího nástupce

24.10.2019 12:45 / od Petr Hudec
Huawei Watch GT 2
  • Kompletně přepracovaný autofocus s až 28x vyšším rozlišením
  • Videa až ve 4k60p 10-bit 4:2:2
  • Rychlá Wifi a Bluetooth konektivita stále prostřednictvím externího donglu

Společnost Canon dnes oznámila, že pracuje na, v pořadí již třetí, vlajkové lodi s názvem EOS-1D X Mark III, která se objevila v Asii také pod kódovým označením "DS126771". Tato řada fotoaparátů je určená pro ty nejnáročnější zákazníky a své použití tak logicky najde mezi sportovními fotografy nebo mezi těmi, kteří rádi fotí divokou zvěř. Nejnovější model Mark III se zaměřuje oproti svému předchůdci až na 28 násobné zlepšení autofocusu, videa a komunikačních prvků.

"Inovace v novém EOS-1D X Mark III nastaví nový standard DSLR fotoaparátů a upevní tak odhodlání značky Canon vytvářet produkty pro profesionální fotografy", prohlásil Kazuto Ogawa, prezident Canon U.S.A, Inc. Při vývoji nového fotoaparátu Canon pečlivě naslouchal zpětné vazbě, kterou uživatelé původní Mark II dávali a tu pak následně zapracoval při udržení skvělé kvality, kterou uživatelé od EOS-1D série očekávají", následně ještě doplnil.

Neuvěřitelně rychlý autofocus

Canon EOS-1D X Mark III bude disponovat neuvěřitelnou rychlostí automatického ostření nabízející velkou přesnost, spolehlivost a výkon při sledování objektu ostření. Nový algoritmus zlepší stabilitu a sledování objektu při současém využití optického hledáčku i náhledového displeje díky umělé inteligenci.

Autofocus by měl fungovat daleko lépe i v prostředích kde je nedostatek světelných podmínek nebo naopak při vysoké intenzitě světla. Při expozici skrz náhledový displej budou uživatelé schopni využít lepšího ostření díky novému CMOS Dual Pixelu až 525 AF bodů. Zlepšit by se měla i rychlost expozice až na 16fps při využití optického hledáčku s mechanickou závěrkou nebo na 20fps při využití náhledového displeje a mechanické nebo elektronické závěrky. 

Velké zlepšení pro milovníky videa

Canon se zaměřil u své novinky i na milovníky videa. Těm přináší dramatické zlepšení v kvalitě. Nově budete schopni natáčet až ve 4K60p při využití 10 bitové barevné hloubky využitím formátu HEIF (High Efficiency Image File). Tento formát přináší značné zlepšení, v už tak skvělé, obrazové kvalitně, která nahrazuje původní formát JPEG.

Ultra rychlá konektivita

Profesionální využití si často žádá rychlé datové přenosy z místa do centrály. EOS-1D X Mark III toto ještě zjednoduší při použití externího donglu WTF-E9. Bohužel stále se bude jednat o externí řešení, které je náchylné při manipulaci v terénu. Datové přenosy by měly být také až 2x rychlejší při využití vestavěného Ethernetového portu.

Použití i za extrémních podmínek

Samozřejmostí zůstane i vysoká kvalita zpracování, která odolává extrémnímu počasí a na kterou jsou profesionální uživatelé u této série zvyklí. Při používání za zhoršených světelných podmínek budete schopni nově využít i podsvětlených tlačítek. Nakonec by mělo dojít i ke značnému zlepšení výdrží standardních LP-E19 baterií, což je určitě vítaná výhoda pro náročné uživatele.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.