Budoucnost již dnes! Samsung ukázal svůj ohebný displej Infinity Flex V telefonech až příští rok

08.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Nový displej se jmenuje Infinity Flex a ukrývá se na vnitřní straně prozatím neznámého skládacího zařízení
  • Zařízení má ovšem také vnější mnohem menší displej, který bude sloužit jako hlavní displej pro běžné používání
  • Nové prostředí One UI je prý už na nový typ zařízení připravené a ohebným konstrukce žehná také Google

Samsung včera představil svou vizi budoucnosti. Po dlouhém čekání jsme se dočkali představení ohebného/skládacího konceptu telefonu. Nakonec však Samsung neukázal hotové zařízeně. Namísto toho nám byl představen pouze samotný displej a typ konstrukce, kterou chce Samsung v příštím roce u svých telefonů nasadit. Nakonec padla volba na malé zařízení s vnějším 4,58palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením 1960 x 840 pixelů. S tímto displejem budete zařízení používat jako běžný telefon. Jediným rozdílem oproti tradičním zařízením bude menší displej a výrazně větší tloušťka.  

Ta má ovšem pochopitelně svůj důvod. Zařízení můžete totiž rozložit jako peněženku, a tak se dostanete k vnitřnímu 7,3palcovému Super AMOLED displeji s rozlišením 2152 x 1536 pixelů. Mnoho konkrétních informací jsme ještě nedostali, ale vypadá to, že vnitřní displej je zhruba v poměru 3:2, což by z něj dělalo skutečně ideální náhradu za tablet. Samotné zařízení, které se tímto displejem jménem Infinity Flex bude pyšnit nám ovšem Samsung stále ukázat nechce. Po dobu celé prezentace se reálný produkt ukázal jen krátce v rukou CEO společnosti, přičemž byl zahalen v temnotě a pro jistotu byl rovněž ve velkém krytu.  


Pro většinu lidí bude tak větší novinkou spíše odhalení nového uživatelského prostředí One UI, které přijde s Androidem Pie na letošní vlajkové Samsungy. Jedná se v podstatě o upravenou nadstavbu Samsung Experience, která si už ale rozumí s ohebnými zařízeními. Právě díky prezentaci One UI jsme se dozvěděli, jak může vlastně celé zařízení fungovat. Kupříkladu si normálně píšete s kamarádem ve složeném stavu a najednou vám pošle odkaz na Google Mapy. Vy si jej pochopitelně otevřete a dostanete se přímo do aplikace. Pokud vám ale malá mapa nestačí, stačí rozložit telefon a na vnitřním velkém displeji se automaticky zobrazí mapa na stejné místě.  

Android je podle Googlu totiž už připraven na tento typ ohebných zařízení, takže vývojáři snadno upraví své aplikace už nyní. Koneckonců Flipboard se nechal slyšet, že už má svou aplikaci pro ohebná zařízení připravenou. Dokonce bude možné díky velkém displeji používat až tři aplikace najednou vedle sebe, takže multitasking se posune opět na novou úroveň.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.