Budou mít příští iPhony nový displej s kulatým výřezem v rohu displeje? Apple by mohl jít stejnou cestou jako Samsung

12.11.2018 18:00 / od Michal Šrajer
Honor View 10
  • Nový patent z 8. listopadu ukazuje iPhone s novým typem disspleje
  • Jde o panel podobný Infinity O od Samsungu, který má pouze malý otvor pro kamerku v horním rohu displeje

Minulý týden nám Samsung představil svůj ohebný displej Infinity Flex a také řadu dalších displejů s různými typy notche. Jedním z těchto typ je Infinity O, což je displej, který má v levém horním rohu vyvrtaný malý otvor pouze pro kamerku. Kolem dokola tedy výřez “obtéká” displej. Rozhodně se jedná o zajímavý koncept, který chce také Samsung nasadit již příští rok, ale možná nebude jediný. 

Dnes se totiž ukázalo, že Apple má nový patent z 8. listopadu na zařízení se stejným typem displeje. Na nákresech můžeme vidět telefon připomínající iPhone 5, jehož celou přední plochu pokrývá displej. Jen v pravém horním rohu najdeme otvor pro fotoaparát. Samozřejmě existence patentu nemusí znamenat nutně hned příchod reálného produktu, ale rozhodně je zajímavé, že Applu se podobný koncept také očividně zalíbil.  

Internetem se pochopitelně vzhledem k designu zařízení na nákresech rozšířily názory, že jde o první zmínky o iPhonu SE 2, avšak to bych okamžitě vyloučil. Apple se nechal slyšet, že malé displeje už prostě nefrčí a nástupce nejmenšího iPhonu prý zatím není vůbec v plánu. Zároveň však nemusí jít rovnou o patent na stejný typ displeje. Patent hovoří spíše jen o návrhu smartphonu s kamerou schovanou pod krycím sklem samotného displeje. Samotný panel může být klidně právě od Samsungu, což by se shodovalo s odhadem, že Samsung ukázal koncepty displejů s výřezem jen proto, aby ukázal, co dovede. Ostatní výrobci si tak mohou podobné displeje objednat pro svá vlastní zařízení.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.