Bude to trhák? Moto G 5G Plus má 90Hz displej a výbornou výbavu pod 10 tisíc Skvělá práce!

07.07.2020 16:50 / od Honza Nuc
 • Společnost Motorola představila nový telefon z řady G, konkrétně Moto G 5G Plus.
 • Zařízení má procesor Snadpragon 765, 90Hz displej a velkou 5000mAh baterii.
 • To všechno za cenu 9 999 korun.

Motorola ze svého rukávu vytasila nový telefon z řady G, který podporuje 5G sítě a má velký displej. Výrobce tedy využil těchto informací o zařízení a pojmenoval ho Moto G 5G Plus. Velice jednoduché, ale krkolomné. Pojďme ale k samotným specifikacím a designu. Po vzhledové stránce není zařízení nijak zvlášť krásné.

Už v dřívějších článcích jsem si stěžoval, že design mě moc nenadchl a převážně zadní strana, respektive čtvercový modul fotoaparátu, není moc hezká. Ani duální průstřel nevypadá nijak dobře. Zájemce si ale telefon najde i přes méně zajímavý vzhled. Nabízí totiž něco, co by mohlo dozajista zaujmout, a to za cenovku pod 10 tisíc korun. 

Je to především výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 765 s podporou 5G sítí, který má třeba Motorola Edge nebo ho bude mít i chystaný OnePlus Nord. Se svou cenovkou a procesorem se tak stává Moto G 5G Plus velice zajímavým kouskem hardwaru. A ještě není konec. Zařízení nabídne velký 6,7" displej s Full HD rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. V displeji je duální průstřel, který je ale oproti ostatním atypický. Průstřely jsou totiž v podstatě dva, protože nejsou spojené a hrají si každý "na vlastním písečku". Vypadají tak celkem zvláštně, jako dvě malá černá očka. Ukrývají ale 16 a 8Mpx kamerku.

Čtvercový modul na zádech poskytuje místo čtyřem fotoaparátům. Hlavní má rozlišení 48 Mpx a spojuje čtyři pixely do jednoho, tudíž jsou výsledné fotografie 12megapixelové. Samozřejmě ale můžete fotografovat i v plném rozlišení, jen fotky nebudou tolik prosvětlené. Dalším senzor je širokoúhlý s rozlišením 8Mpx a pak zde najdeme 5Mpx makro senzor a 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti.

Rozhodně potěší kapacita baterie, která má krásných 5000 mAh s 20W TurboPower nabíjením. V České republice bude dostupná varianta s 6GB operační pamětí a 128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o microSD karty. Potěší také přítomnost 3,5mm konektoru, NFC pro placení a čtečky otisků prstů na boční straně.

Motorola Moto G 5G Plus bude dostupná v druhé polovině července za skvělou cenu 9 999 korun.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • jilibich-1. srpen 2020

  Každopádně zajímavý kousek, má solidní procesor, solidní baterii, výbavu foťáky, zaujme zejména duální přední, kdy lze fotit i šíro selfie a pak rychlé nabíjení a 90 Hz displej pro plynulejší zobrazení. Co však zamrzí je moc protažený tvar, přeci jen už zastaralejší zadní fotoaparáty, které nepatří na špici, lacinější vzhled a obyčejný displej, i když to nemusí být na škodu, neb některé PLS jsou celkem dobré. Potěší hlavně Dual SIM slot, podpora paměťových karet a 5G a čistý Android téměř, aktualizace asi nebudou tak časté jako u Samsungu a vyladění bývá jen průměrné. Ještě by to chtělo zlevnit k 8 000 Kč a bude to fajn,. místo průstřelů by byly lepší vysouvací objektivy. nebo na okraji v rámečku, nikde se nepíší o repro, jak na tom je, asi bude jen mono, ještě, že to má aspoň čtečku na boku a NFC a 3,5" konektor. Po zavrhnutí Samsungu A71 zvažuji spíše tento, ale počkal bych si, až trochu zlevní, přeci jen ta cena není úplně lidová.

  Odpovědět 
 • cellbreaker-7. červenec 2020

  Byť 90Hz, přec jen LCD... Kdyby alespoň ta hlavní cam měla OIS. Jenže nemá... A pokud je to zas jen GM1, čert ten "zázrak" vem!

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.