Bude Galaxy Note 20 jen Galaxy S20 v jiném kabátku? Už to tak vypadá Není to pak zbytečné?

23.03.2020 14:05 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
  • Před představením modelů z řady Galaxy S20 od Samsungu se spekulovalo, že jihokorejský výrobce v roce 2020 již nevydá řadu Galaxy Note, neboť dvě zmíněné řady spojí v jednu.
  • Podle dostupných informací však Galaxy Note 20 bude, ale nenabídne nic speciálního. Zřejmě se totiž bude jednat o upravenou verzi Galaxy S20 Ultra.

Podle známých leaksterů Ice Universe (@UniverseIce) a Maxe Weinbacha (@MaxWinebach) můžeme očekávat, že řada Note 20 bude co se týče specifikací totožná s řadou Galaxy S20. Rozdílnost má být především v designu zařízení, jež bude opět hranaté (po vzoru Note 10) a v tom, že bude mít telefon typické dotykové pero S-Pen. Na dostupném renderu tak můžeme spatřit přední stranu podobnou předchozí generaci telefonu a zadní stranu s fotoaparáty nápadně podobnou zase se současným vlajkovým modelem Galaxy S20 Ultra. Nevidíme žádný průstřel uprostřed, který by uschoval přední kamerku, nicméně předpokládám, že tam nakonec bude, neboť Samsung pravděpodobně nevyužije vyjíždějící selfie kamerky.

Pokud tedy budeme počítat, že kamery budou převzaté, můžeme očekávat hlavní 108Mpx fotoaparát se světelností f/1.8, periskopický 48Mpx objektiv se světelností f/3.5 a desetinásobným hybridním zoomem a dále 12Mpx širokoúhlý objektiv se sětelnsotí f/2.2. Čtvrtým senzorem pak bude ToF.

Telefonu bychom se mohli dočkat už po letních prázdninách. Uvidíme samozřejmě, jak jeho vydání ovlivní současná situace s koronavirem. Teoreticky už by však mohla být v tu dobu krize zažehnána. Spíš mi nepřijde jako skvělý nápad vydávat Galaxy Note 20, když kromě S-Penu a jiného designu zřejmě nenabídne nic zásadního navíc. Popravdě bych radši viděl, kdyby Galaxy S20 Ultra měla už rovnou dotykové pero a tím pádem by by už trh nezahlcoval další, v podstatě stejný, telefon.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.