Británie se chce zbavit všech 5G sítí Huawei již letos Celý proces se urychluje

06.07.2020 12:00 / od Michal Šrajer
  • Britská vláda podává nový návrh na kompletní vysazení 5G sítí Huawei do šesti měsíců.
  • Důvodem návrhu jsou nové zprávy a přehodnocení celé situace bezpečnostními složkami.

Evropa se může od Huawei odklonit daleko rychleji, než se původně spekulovalo. Už pár měsíců víme, že Británie, kdysi zastánce Huawei, se rozhodla nakonec pro ukončení spolupráce s tímto čínským výrobcem a spousta dalších zemí se k tomuto rozhodnutí téže přiklání. Kanada, Německo, Singapur a další postupně oznamují, že nehodlají nadále budovat své 5G sítě s Huawei a někteří se budou dokonce zbavovat kvůli bezpečnostnímu riziku již zavedených síťových řešení.

Ostatně i zmiňovaná Británie začala nejprve začátkem roku omezovat využití jakýchkoli síťových řešení Huawei pouze na nerizikové vedlejší části sítě, což činilo zhruba 35 % celkového síťového pokrytí země. Následně se však přitvrdilo a před měsícem jsme se dozvěděli, že se hodlá Británii zbavit kompletně jakékoli zařízení Huawei ve svých sítích a zavedení 5G bude řešit s jiným společnostmi, jako je Nokia a Ericsson. Tak velké změny se ovšem nestanou přes noc, a tak mělo trvat úplné osamostatnění od Huawei až tři roky.

I toto stanovisko se nyní ale podle všeho mění. Vzhledem k novým zprávám bezpečnostních složek ohledně Huawei a přezkoumání starších posudků se chystá Británie přechod akcelerovat na maximum. S přihlédnutím k těmto novým faktům byl tak vládou vytvořen nový návrh, dle kterého se přestanou zavádět jakékoli 5G prvky Huawei do sítí a začne se urychleně odebírat vybavení zmíněné značky ze stávajících sítí již za pouhých 6 měsíců. Do konce roku by tak skončila jakákoli působnost Huawei na tamním trhu.

Premiér Boris Johnson se prý dozví vše potřebné ohledně nových zjištění týkajících se Huawei tento týden, přičemž již koncem července má prezentovat své stanovisko před parlamentem. Jaké bude rozhodnutí těžko říct, ale vzhledem k nedávné změně postoje Británie k Huawei lze očekávat, že bude Huawei za pouhých šest měsíců kompletně odstřiženo od britských sítí. Přičemž je velice pravděpodobné, že si od přístupu Británie vezmou příklad i další země. To není dobrá zpráva pro Huawei, které zůstává stále ve více oblastech relevantní pouze na území domovské Číny.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.