Boj o TikTok započal. Část by chtěl odkoupit také Twitter Přidá se ještě někdo?

10.08.2020 13:30 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Donald Trump omezil minulý týden působení TikToku na americkém trhu, avšak americké společnosti chtějí aplikaci "zachránit" odkoupením.
  • Po Microsoftu má prý zájem o kontrolu aplikace na americkém trhu rovněž Twitter.
  • Mezitím se společnost ByteDance, majitel TikToku, chystá právně ohradit vůči rozhodnutí prezidenta a vlády.

Minulý týden to začalo vřít kolem aplikace TikTok. Nejprve jsme se dozvěděli, že Microsoft je podle všeho v jednání s majitelem aplikace ByteDance ohledně odkoupení části TikToku. Microsoft chce mít kontrolu nad TikTokem na americkém, kanadském, australském a novozélandském trhu, což by mělo dle amerického softwarového obra řadu bezpečnostních výhod. Lidé na tamních trzích by se nemuseli bát “hrozivé” čínské aplikace.

S tím souhlasí ostatně i prezident Donald Trump, který pár dní na to omezil působení aplikací TikTok a WeChat na americkém trhu. Trump uvádí, že jsou obě aplikace napojené na komunistickou stranu Čínské lidové republiky a data amerických uživatelů nejsou v bezpečí a aplikace tak představují výrazné bezpečností riziko. Toto nařízení vejde však v platnost až 15. září, takže má Microsoft ještě čas na odkoupení aplikace. Trump už se zároveň nechal slyšet, že pokud Microsoft získá TikTok pod svá křídla, tak bude vše jako dřív.

Mezitím si však začal na oslabený TikTok brousit zuby, nebo spíše pařáty, další americký sok. Podle posledních informací se přidává do bitvy také Twitter, jenž prý už předložil svou nabídku společnosti ByteDance. Podobně jako Microsoft chce také Twitter pouze kontrolu nad americkým trhem. Nicméně má být Microsoft i tak zatím uchazečem číslo jedna, čemuž se s jeho kapitálem nelze divit. Twitter si rozhodně nemůže dovolit nabídnout stejné částky jak gigant z Redmondu. Je však možné, že naláká ByteDance jinak, kupříkladu formou jisté integrace TikToku do Twitteru a naopak.

Jak se však ByteDance nelze v žádném případě odhadovat. Čas do 15. září sice neochvějně tiká, avšak i přes zájemce o odkoupení hodlá společnost podniknout právní kroky proti rozhodnutí Donalda Trumpa. Celá věc může tedy ve finále skončit u soudu a ten se může protáhnout na další měsíce. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • peripsen-10. srpen 2020

    Sakra to je skvělá náhledová fotka :D

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.