Bezpečí dat v iPhonu? FBI trvalo prolomit heslo celé dva měsíce Dobrá zpráva pro majitele iPhonů

23.01.2020 13:52 / od Honza Nuc
foto:  Apple foto:  Apple
  • O zabezpečení iPhonů se mluví neustále. Především ve spojitosti se stanoviskem společnosti Apple, jež nehodlá spolupracovat s vyšetřovateli, kteří potřebují odemknout důkazní jablečný telefon.
  • Apple stále odemykání svých telefonů odmítá a americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) tak musí hledat jiné způsoby, jak se do telefonu dostat.

FBI má podle dostupných informací celé oddělení, ve kterém se odemykáním iPhonů (a dalších chytrých telefonů) zabývají odborníci. Přesto FBI vždy Apple žádá o to, aby telefon odemkl. Kalifornská společnost však stále odmítá, protože to odporuje filozofii firmy, takže si federální úřad musí poradit sám. Dokonce se mluví o tom, že si v FBI pořídili speciální software pro odemykání iPhonů, který instituce zakoupila na černém trhu. 

Každopádně podle nejnovějších informací, s nimiž přišla agentura Bloomberg, se podařilo FBI jeden konkrétní iPhone 11 odemknout za dva měsíce. "Zaprvé Parnas odmítl poskytnout heslo k jeho zařízení, na což má samozřejmě právo, ale potom FBI strávila téměř dva měsíce, než odemkla iPhone 11, ...," píše se v dopisu od amerických úředníků soudci, jež vyšetřuje jeden z případů týkajících se prezidenta Donalda Trumpa. Lev Parnas je v tomto případě jedním z podezřelých a jeho iPhone právě může obsahovat důležité informace pro vyšetřování.

Fakt, že v FBI odemkli iPhone 11 za dva měsíce, neznamená, že se takový kousek podaří vždy a za stejnou dobu. Pokud budete mít kód s šesti číslicemi, máte 999 999 tisíc kombinací, které můžete zadat. Po určitém počtu špatných zadání se čas, kdy můžete zadat kód znovu, prodlužuje. Tím pádem je obtížné telefon odemknout a trvá to opravdu dlouho. Pokud se tedy bojíte toho, že vám někdo ukradne iPhone a následně se do něj dostane, tak nemusíte. 

Samozřejmě doporučujeme vybírat co nejunikátnější kód, na který nelze přijít hned ( klasicky nepoužívejte 1234). Když svůj iPhone ztratíte, nebo vám jej ukradnou, je dost malá pravděpodobnost, že by byl někdo schopen telefon odemknout, pokud nemá k dispozici speciální software, podobně jako FBI. A co si budeme povídat, běžný zlodějíček nebude trávit měsíce tím, aby se prokousal vaším heslem.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.