Beta Androidu Q dorazí na daleko více zařízení. Možná se dočkáme už dnes Letos se má zapojit více jak 7 dalších výrobců

11.03.2019 09:24 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Více jak sedm výrobců má umožnit svým uživatelům vyzkoušet betu Androidu Q
  • Přesný počet a seznam zařízení zatím ovšem nemáme
  • Dnes bylo ovšem otevřeno hlášení chyb v Androidu Q Beta, což naznačuje, že se dočkáme vydání už dnes

Loni nás čekalo na konferenci Google I/O velké překvapení. Google oznámil partnerství se sedmi dalšími výrobci, kteří přinesli tehdy betu Androidu P na své zařízení s předstihem několika měsíců.  Nejnovější systém si tak mohlo vyzkoušet díky Projectu Treble daleko víc lidí a nemuseli všichni nutně vlastnit drahý Pixel. To byla však jen ochutnávka toho, co přijde letos s novým vydáním systému. 

Iliyan Malchev, vedoucí pracovník na Projectu Treble, se nechal slyšet v podcastu, že loňský rok byl obrovským úspěchem. “Mít na Google I/O 2018 všechny ty společnosti společně s námi v programu Android Beta bylo úžasné,” říká Malchev. “Letos bude ale jejich počet pro další verzi Androidu ještě větší a z toho mám obrovskou radost. Přesné číslo ovšem zatím prozradit nemohu.” 

Můžeme tedy očekávat, že někdy v dohledné době přijde Developer Preview Android Q jako vždy nejprve pouze pro Pixely a na Google I/O bude oznámena beta, do které bude zapojeno ještě více výrobců. Nebo ne? Letos by to nakonec mohlo být trochu jinak. Google totiž už dnes zpřístupnil vývojářům možnost nahlásit chyby a návrhy pro zlepšení v Androidu Q Beta. Ostatně se můžete podívat na zasílání bugů sami na této adrese.  

Pokud se poté podíváme na filtr, od kdy mají začít přicházet zprávy, tak spatříme už dnešní datum. Zdá se tedy velice pravděpodobné, že už dnes se dočkáme Android Q Bety, ale není jisté, zda půjde nejprve jen o verzi pro Pixely, nebo rovnou o rozšířenou betu pro nespočet dalších telefonů. Snad se více dozvíme skutečně již dnes. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.