Bestie na obzoru. Ryzen C7 má být prvním procesorem AMD pro smartphony Konečně!

2. červen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto: techarena.cz
 • AMD se má chystat s procesorem Ryzen C7 vyrobeným nejnovější 5nm technologií mezi smartphony.
 • Čip je postaven na nových jádrech Cortex X1 s taktem 3 Ghz a grafika Radeon bude mnohem silnější než ta ve Snapdragonu 865.
 • Dostat se má také na podporu DDR5 RAM či 144Hz Quad HD displejů.

Vypadá to, že Qualcomm, Samsung a MediaTek dostanou dalšího silného soupeře. AMD má za sebou v současnosti asi dva roky velkého růstů, kdy pověst značky nadále jen a pouze stoupá k výšinám. Procesory AMD dobily svět desktopů a nyní pomalu válcují Intel také v oblasti notebooků, avšak ještě nejsme u konec. Rozjetý vlak projede dle posledních úniků také stanicí smartphonů. 

Reklama

Procesor jménem Ryzen C7 se má stát první procesorem AMD určeným pro telefony, přičemž se nejedná o žádní ořezávátko. Čip má v sobě podle všeho dvě výkonná jádra Gaugin Pro, jež jsou založena na nedávno oznámených jádrech ARM Cortex X1 běžící na frekvenci 3 GHz. Nechybí další dvě jádra Cortex A78 s taktem 2,6 GHz a čtyři úsporná jádra Cortex A55 běžící na 2 GHz. 

Zajímavě zní také GPU. Grafiku bude mít totiž podle všeho na starosti Radeon RDNA, což je GPU, na kterém spolupracovalo AMD se Samsungem. Podle přiložený podkladů má být grafika navíc o celých 45 % silnější jak Adreno 650, které najdeme ve Snapdragonu 865, a má podporovat také raytracing. Plus nechybí samozřejmě podpora rychlých pamětí DDR5 RAM či Quad HD HDR10+ displejů s frekvencí až 144 Hz. 

Reklama

Z tabulky lze vyčíst zároveň podporu UFS 3.1 úložiště, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, NFC, spousty satelitních technologií či Dual SIM. I to 5G si sem našlo cestu díky modemu od MediaTeku. To vše má být navíc vyrobeno nejnovější 5nm technologií, což znamená také menší rozměry a nižší spotřebu energie. Musím upozornit, že se jedná jen o údajně uniklé informace, takže nemusí být nic z toho pravdou, ale osobně bych byl velice rád, kdyby AMD zamířilo také na telefony a uspělo tam, kde Intel pohořel. 


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • Miroslav Malič-5. červenec 2020

  Když slyším o tom jak Qualcomm pořád zdražuje, tak je na čase dostat dobrého protivníka, AMD teď hodně uspělo v Desktopu kde Intel momentálně převálcovalo, to stejné v noteboocích, tak doufám že AMD převálcuje Qualcomm nejen výkonem, ale i cenou. Doteď jsem za mobilní telefon nedal více jak 15tisíc korun, ale rád bych si za to AMD připlatil, AMD mám jak ve svém stolním počítači, tak i ve svém notebooku. Doufám že přijde co nejdříve, a bude excelovat i v tomto odvětví, konečně pořádný soupeř pro Apple, a jejich X verze procesorů s obrovským výkonem. Těším se na jejich další procesory, a ať tento vyjde co nejdříve.

  Odpovědět 
 • Filip Pazourek-2. červen 2020

  Jen jedno: give me that!! Fakt něco úžasného. Jen to, že by AMD začalo tak ''zprudka'' a vrhlo se rovnou proti SD 665! Qualcomm si bude muset víc bránit svůj píseček, AMD je silný soupeř a nutno podotknout že už dlouho vyrábí jak procesory tak i grafické karty.

  Odpovědět 
 • cellbreaker-2. červen 2020

  Nádhera! O megasilný důvod víc vyčkat s upgradem :)

  Odpovědět 
 • netije-2. červen 2020

  Dakujem za spravicku, to je prarada! Troska to pocechra sebavedomost Qualcommu, kedze aktualne je dost na koni a moze si pytat vyssie ceny za CPU.

  Odpovědět 
 • Jay Jiří Ptáčník-2. červen 2020

  a aby byl tento procesor v příštím Black Sharku 4 a bude to hitovka

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.