Benchmark potvrzuje hardware Pixelu 5. Čekají nás letos změny Je to stále vůbec vlajková loď?

11.08.2020 13:30 / od Michal Šrajer
techarena.cz
 • Pixel 5 se vyskytl v AI benchmarku, kde získal stejné skóre jako loňské vlajkové Pixely.
 • Důvodem je letos slabší procesor Snapdragon 765G s 8 GB RAM, který telefon podle všeho skutečně má.

V posledním týdnu se začínáme konečně dozvídat více o chystaných Pixelech, kolem kterých je až podezřele moc otazníků. Kupříkladu o Pixelu 5 nevíme s jistotou vůbec nic. Víme jen o procesoru Snapdragon 765G, který má v telefonu být, avšak tuhle zprávu jsme obdrželi již začátkem jara, takže se spekulovalo, zda Google něco nezměnil. Přeci jen se pandemie na Pixelech podepsala letos mnohem více než na jiných telefonech.

Podle nejnovějšího záznamu v AI benchmarku to však vypadá, že minimálně hardware je už vytesán do kamene. Dle benchmarku běží Pixel 5 již nyní samozřejmě na Androidu 11 a pohání jej právě Snapdragon 765G s na Google velkorysými 8 GB RAM. Co se samotného skóre týče, tak AI benchmarky o ničem extra nevypovídají. Nicméně si Pixel 5 vede prakticky identicky jako předchozí vlajkové Pixely a má jen o pár bodů míň než třeba LG V60 se Snapdragonem 865.Mezera ve výkonu by však vůbec nebyla problém, Snapdragon 765G je skvělý a silný procesor, jen mu musí také odpovídat cena. Pokud se podíváme na letošní modely, tak už známe ceny dvou ze tří Pixelů, čímž lze odhadnout i ten třetí. Nejlevnější Pixel 4a stojí 349 dolarů, tedy cca 9 tisíc korun. Pixel 4a (5G) bude muset mít kvůli své 5G konektivitě patrně rovněž procesor Snapdragon 765G a jeho cena bude činit 499 dolarů, to je něco málo přes 13 tisíc koron. Dávalo by tedy smysl, kdyby Pixel 5 stál 599 dolarů. Byl by to v podstatě vylepšený Pixel 4a (5G).

Potom by stál letos nejlepší Pixel zajímavých 16 tisíc korun, což by ho stavělo přímo proti shodně vybavenému LG Velvet rovněž s voděodolností či bezdrátovým nabíjením. Taková cena by odpovídala výslednému produktu, ale jako vždy si musíme uvědomit, že se bavíme o Googlu a ten přívětivou cenou u vlajek známý není. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-13. srpen 2020

  Pokud bude Pixel 4a 5G, sázím na nový 5Géčkový SD690. P3a má SD670, takže proč ne, smysl to dává :) Rozhodně větší, jak že bude mít stejný SoC s P5.

  Odpovědět 
 • RatajS-12. srpen 2020

  $349 – 7 737,2951 kč, $499 – 11 062,7801 kč, $599 – 13 279,7701 kč

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.