Ban Huawei prý výrobce procesorů TSMC vůbec neovlivní Společnost má velké plány

09.06.2020 16:30 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Tchaj-wanský výrobce procesorů TSMC se vyjádřil, že nebude mít problém nahradit výpadek ve výrobce způsobený přerušením spolupráce s čínským Huawei.
  • Řekl to předseda společnosti TSMC Mark Liu.

Analytici předpokládají, že 60 procent zákazníků TSMC pochází ze Spojených států a tvoří je americké společnost. Čínské společnosti, mezi něž patří i Huawei, tvoří menší podíl o zhruba 20 procentech. Mark Liu se vyjádřil, že pro společnost případný výpadek nebude problém rychle zaplnit. Sdělil, že není jasné, kolik času bude potřeba, ale že společnost "najde řešení" a "bude čelit výzvě po výzvě". 

TSMC před nedávnem oznámilo investici ve výši 12 miliard dolarů na výstavbu továrny ve Spojených státech. V současné době společnost ještě s USA vyjednává o podmínkách. Je však jasné, že z továrny ve Spojených státech by TSMC profitovalo, neboť by mohlo využít velkého zájmu právě amerických společností. Na druhou stranu budou zřejmě náklady na území Spojených států daleko vyšší, než je tomu v Tchaj-wanu. Je tedy otázka, zda se taková továrna dlouhodobě vyplatí.

Huawei má tedy stále problém. Do srpna mu bude TSMC vyrábět procesory Kirin 1020 a další procesory, později bude s výrobou konec. Huawei i Honor se tak obracejí k MediaTeku a čínskému výrobci SMIC. Bude zajímavé sledovat, jak se nakonec Huawei se situací popere.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.