Až nové LG G8S ThinQ je letošní vlajkovou lodí od LG, která přichází i na náš trh Těžko říct, jeslit jde o vylepšení či lehké zhoršení

03.07.2019 13:19 / od Michal Šrajer
/Photos/IMG_20180903_151826.jpg
  • LG G8S ThinQ je nepochopitelně v něčem horší a v něčem zase lepší jak původní LG G8
  • Zhoršením je nižší rozlišení displeje a papírově horší fotoaparáty
  • Má zde být ovšem lepší OLED technologie, fotoaparáty jsou tentokrát tři a baterie je maličko větší
  • LG G8S přišlo už nyní na Český trh, přičemž stojí slušných 17 990 Kč

Ani ne půl roku po představení vlajkového LG G8 vydává LG jeho vylepšenou, ale zároveň i lehce horší, verzi. A to se k nám G8 ani vlastně ještě nedostalo. Novinka se pak jmenuje LG G8S a prvním zhoršením je zde hned rozlišení displeje, který kleslo z Quad HD+ na tradičnější Full HD+. Zároveň jde však tentokrát o zcela nový lehce větší 6,2palcový G-OLED panel, který má být dle LG daleko kvalitnější než předchozí P-OLED. Mimochodem velký notch zůstává, čtečka otisků prstů není v displej, ale stále na zádech a zvuk je vytvářen vibrací displeje v kombinaci se spodním basovým reproduktorem. 

Když se podíváme na zbytek telefonu, tak design se zcela očividně prakticky nezměnil, ale zaujmou určitě tři fotoaparáty. LG G8 mělo rovněž tři fotoaparáty, ale pouze na domácím trhu. Ve zbytku světa byly jen dva. Skvělou zprávou je, že novinka má tři fotoaparáty všude. Špatnou zprávou je, že se jedná papírově o horší senzory. Zatímco LG G8 mělo hlavní 12 Mpx foťák s optickou stabilizací a skvělou světelností f/1.5, tak G8S nasazuje 12Mpx senzor se světelností f/1.8, avšak stabilizace naštěstí zůstává. Dále 16Mpx širokoúhlý objektiv střída 13Mpx senzor a 12Mpx teleobjektiv zůstává stejný. 

Uvnitř odolného těla s certifikací IP68 i MIL-STD 810G je dále procesor Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128GB úložiště s microSD slotem. Baterka se pak nepatrně zvětšila na 3550 mAh, podporuje QC 3.0 skrz USB-C i bezdrátové nabíjení. Nesmí chybět samozřejmě slavný 3,5mm jack s nejkvalitnějším výstupem v mobilním světě. Ve velkém notchi je také 8Mpx kamerka a 3D ToF senzor, díky kterému můžete využívat bezdotyková gesta, odemykání pomocí dlaně a především poskytuje daleko bezpečnější odemykání obličejem.  

Zkrátka jde o LG G8 (dokonce i tapeta obrazovky je stejná) s nižším rozlišením displeje a na první pohled horší sadou fotoaparátů. Právě ty budou asi největší otázkou ohledně tohoto zařízení. Pokud budou horší, tak může mít LG problém. Ale pokud budou podávat alespoň srovnatelné výsledky, tak může LG G8S ThinQ i na Českém trhu za oficiální cenu 17 990 Kč vcelku zaujmout, ale bohužel je telefon u nás pouze v černé barvě. Telefonu totiž jako vlajce vlastně nic nechybí a cenovka je stále vcelku atraktivní. Byť si nepochybně řada lidí počká až cena rychle typicky spadne. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.