Až 15. října si má Google zaexperimentovat s novým Pixelem 4 Oproti Applu budou telefony od Googlu překvapivě inovativnější

11.09.2019 14:06 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Pixel 4 se ukazuje na dalším novém obrázku, kde lze vidět přední stranu a její masivní rámečky.
  • Zároveň nám displej ukazuje datum 15. října, což by mělo být údajně datum představení.

Po představení letošních iPhonů je čas opět na vlajky ze světa Androidu. Dočkáme se za týden Matu 30 Pro od Huawei, avšak ten si ponese velice těžký kříž kvůli tahanicím s Amerikou. Pokud však chceme tu nejpřímější konkurenci pro Apple, doslova ten "iPhone s Androidem", tak musíme skončit u Googlu a jeho Pixelů. Jeho hrubé datum vydání bylo v podstatě už jasné od začátku, jelikož Google měl konferenci vždy začátkem října. 

Letos si dá však Google možná podle nově uniklého obrázku Pixelu 4 trochu načas. Loni se ukázal Pixel 3 již 9. října, ale letos přijde Pixel 4 dle obrázku až 15. října. Pochopitelně to tak nakonec být nemusí, ale většinou není to datum na tapetách vybráno náhodou. Asi nám chce Google nechat letos ještě více dní, aby mohlo uniknout ještě více informací, fotek a videí, jejichž četnost se s každým týdnem stupňuje. Jako vždy jsou Pixely jedním z nejhůře střeženým tajemstvím mobilního světa.  

Pokud jde o samotné zařízení, tak můžete už ledacos znát, ale přesto se hodí dát si dnes Pixely vedle nových iPhonů 11 Pro. Byť totiž telefony od Applu vypadají skvěle, jde zkrátka jen o základní vlajku z roku 2019, která má však každý detail vyladěný. Až tedy na ten design. Oproti tomu Google chce letos s Pixelem více experimentovat. Na první pohled to tak asi vypadat nebude. Design je přeci také stále velice podobný, rámečky kolem displeje s obřím čelem nenadchnou a Snapdragon 855 + 6 GB RAM + 64/128GB úložiště je také standard. 

Jenomže to jsou jen ty základní údaje. Když se podíváme blíže na 5,7palcový Full HD+ OLED displej Pixelu 4 a větší 6,3palcový Quad HD+ OLED displeje Pixelu 4 XL, tak narazíme u obou na 90 Hz. Google letos dotáhne OnePlus a nabídne tuto technologii, která většině z vás možná nebude nic říkat, ale díky ní bude používání systému působit nesrovnatelně příjemněji a plynuleji. Jakmile tohle jednou vyzkoušíte, už se vám nechce zpět. 

V tom obřím čelu bude poté krom kamerky také nový Soli radar pro velice bezpečně rozpoznání obličeje a bezdotykové ovládání. Může jít o gimmick, nebo o velice užitečnou funkci. To ještě uvidíme. Poslední již známou zastávkou jsou fotoaparáty. 12Mpx hlavní snímač s vylepšeným nočním režim, který zvládne i focení "astro-fotografií" hvězd zní dobře, ale 16Mpx teleobjektiv s údajně 5x optickým zoomem a 8x hybridním zní v podání Googlu ještě lépe. Osobně bych radši ten dříve spekulovaný širokoúhlý fotoaparát, ale tím se nakonec pochlubí podle všeho nově jen ten iPhone. 

To všechno jsou ale jen spekulace. Většinou z ověřených zdrojů, ale pořád spekulace. Snad si pro nás schovává Google ještě nějaké překvapení a zapracuje hodně rovněž na videu jako Apple. Video schopnosti iPhonů vypadají totiž úchvatně. Určitě se ale dozvíme více ještě před představením. Máme ještě měsíc, takže do té doby dostaneme určitě řadu fotek a minimálně dvě video recenze. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.