Automobily Tesla budou umět brzy sami zaparkovat a následovat vás jako pes Autopilotní funkce jsou zkrátka budoucností

02.11.2018 15:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Funkce Summon vám již za pár týdnů dovolí ovládat váš automobil Tesla jako hračku na dálkové ovládání
  • Zároveň vás bude umět auto případně jen samo následovat
  • Příští rok má poté přijít aktualizace, kdy se tesly naučí sami najít volné parkovací místo a případně samozřejmě hned zaparkovat

Elon Musk potvrdil na svém Twitteru, že automobily Tesla budou již brzy zase o něco chytřejší. Autopilot a Tesla jsou dvě slova, která jdou ruku v ruce již od prvního automobilu Tesla Model S. Autopilot byl přitom již několikrát upravován, vylepšován, a naopak občas i omezován, když se ukázalo, že je nějaký řidičský úkon přeci jen stále nad jeho síly. Přesto nepřestala Tesla do autonomního řízení, kdy dokáže auto jezdit samo bez vašeho přičinění, investovat nemalé částky a pracovní hodiny.  


Jednou z nejpokročilejších funkcí bude nyní vylepšená funkce Summon (česky Přivolat). Sám Elon Musk tvrdí, že již do cca 6 týdnů přijde aktualizace softwaru s touto funkcí pro všechny Tesly s autopilotním hardwarem V2+. A co přesně nový Summon zvládne? Musk vysvětlil, že funkce dovolí majitelům ovládat svou Teslu skrz aplikaci. V podstatě jako kdybyste si hráli s autíčkem na dálkové ovládání. Zároveň vás zvládne auto případně následovat jako věrný pes

Ještě daleko zajímavější aktualizace pak přijde příští rok. Auto by totiž mělo být schopné samo jezdit po parkovišti, najít volné místo, přečíst si značky, zda na něm může zaparkovat a následně případně zaparkuje, nebo bude hledat dál. Sluší se zmínit, že funkce Summon jako takové je v teslách již delší dobu, ale má mnohem omezenější funkci. Auto zvládne samo na váš pokyn buď vyjet z parkovacího místa, nebo naopak zajet. Můžete tedy díky tomu parkovat v mnohem užších prostorech, jelikož nastoupit a vystoupit můžete ještě před tím, než auto zaparkuje. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.