Aurora OS ještě není vyřazen. Huawei jej má testovat ve svých tabletech Využít se má během sčítání lidu

27.08.2019 14:39 / od Michal Šrajer
/Photos/htc_u12_plus_foto__40_.jpg
  • Za rok by se měl uskutečnit test ruského systému Aurora OS v tabletech Huawei.
  • Ruský operátor, jenž systém vytvořil, by jej využíval během sčítání lidu.
  • Vlastní Harmony OS tedy není jediným řešením a rozhodně není pro Huawei primární volbou, co se telefonů týče.

Dobře víme, že Huawei hledá od zařazení na černou listinu USA náhradní operační systém za Android. Měsíce jsme měli nespočet spekulací, které nakonec vyústily v představení vlastního operačního systému Harmony OS. Člověk by řekl, že to znamená konec toho nekonečného hledání, ale ještě není vyhráno. Harmony OS je určen primárně pro IoT zařízení a vždycky byl. Huawei potvrdilo, že sice může systém v případě nejvyšší nouze a odstřižení od Androidu nasadit i v telefonech, ale nechce tak učinit. Jinými slovy může být Harmony systémem pro telefony z nutnosti, a nikoliv z volby.

Volba číslo jedna je prozatím stále Android, avšak se stále horšící se situací se musí ještě hledat, když není Harmony systém, jenž by byl primárně navržen pro mobilní telefony. A tak se dostáváme zpět k měsícům spekulací, kdy se objevily zprávy, že se Huawei začalo zajímat o ruský operační systém Aurora OS, což je v podstatě upraveného verze již známého systému Sailfish OS, což je zase verze systému MeeGo, na němž tvůrci Sailfish pracovali v Nokii. Historie umí být zamotaná.

V každém případě, dnes se dozvídáme o Huawei a Aurora OS znovu. Huawei je údajně v jednání o nasazení tohoto systému v takovém menším testu. Huawei by si vzal Aurora OS a upravil by jej na 360 tisíc tabletů vlastní výroby, které by si prošly zatěžkávacím testem během sčítání lidu v Rusky, kdy by pracovníci používali čistě jen tyto tablety.   

Takto by si mohlo Huawei v podstatě “nanečisto” vyzkoušet Aurora OS se svými zařízeními a hardwarem v praxi. Sčítání lidu by bylo prvním krokem k ostrému nasazení ve veřejně dostupných produktech. Tvůrcem tohoto systém je přitom ruský operátor Rostelecom, přičemž právě tento operátor by obdržel od Huawei všechny zmíněné tablety a používal je při sčítání lidu v říjnu 2020. Hodí se zmínit, že toto by bylo vůbec první nasazení Aurora OS v praxi, jelikož se systém zatím nikde neukázal. Huawei by byl prvním partnerem.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.