ASUSPRO B9 je nejlehčím 14palcovým notebookem na světě A ano, jméno je napsáno správně

05.09.2019 18:04 / od Michal Šrajer
foto:  ASUS
  • ASUSPRO B9 váží hořčíkové tělo ve verzi s 33Wh baterií pouze 880 gramů.
  • Nechybí nový Intel Core i7 desáté generace, až 16 GB RAM a 1TB SSD.
  • Překvapila nečekaně dobrá klávesnice i prostorný touchpad.

Ze všech notebooků od ASUSu se mi už roky líbí nejvíce vyšší řady ZenBooků, ale na letošním veletrhu IFA se představil dost možná můj nový favorit. ASUS totiž spolupracoval úzce s Intelem, aby vytvořili ideálního pracovního společníka na cesty, který si mě získal. Nese sice skutečně stupidní jméno ASUSPRO B9 (ano, takhle se skutečně píše), takže nezapadá do žádné řady, ale nevadí, hlavní je samotné zařízení.

Tohle je totiž nejlehčí 14palcový notebook na trhu. Hmotnost činí pouhých 880 gramů a díky špičkovému rozvržení hmotnosti působí notebook až neuvěřitelně lehce. Přišlo mi, jako kdyby šlo o kartónový model. Hmotnost je neuvěřitelná, avšak notebook je i přesto dost odolný. Je vyroben z hořčíkové slitiny a splňuje vojenskou certifikaci odolnosti MIL-STD 810G. Dokonce i pant displeje je tak pevný, že jsem s otevřeným notebook škubal ve vzduchu, jak jsem jen mohl, ale displej se ani nehnul.

Onen displej je navíc dost hezký. Je to 14palcový LED panel s Full HD rozlišením, matným povrchem a velice tenkými rámečky. Není tak impozantní jako lesklý displej v ZenBooku 14, ale u pracovního stroje, jakým má ASUSPRO B9 být, má být spíše ten matný panel, takže s tím nemám problém. Navíc mě velice příjemně překvapila klávesnice. Ta mi přišla už po pár minutách jako jedna s těch nejlepších, jaké ASUS v ultraboocích nabízí a nepřišla mi tak levně. A to samé platí o povedeném prostorném touchpadu, ve kterém je i číselný blok. Mnohem raději bych tu viděl ScreenPad 2.0, ale i tohle stačí. Hlavní je, že je to dobrý touchpad a klávesnice. To není u ASUSu bohužel zatím stále jistotou.Pokud jde o hardware, máme zde Intel Core i7-10510U nové desáté generace, grafika je pouze integrovaná (ZenBooky mají dedikovanou), RAM může mít až 16GB a SSD úložiště má až 2 TB. Nechybí nová Wi-Fi 6 či 3D odemykání obličejem pomocí Windows Hello, což je to nejpohodlnější odemykání notebooků, jaké v současnosti existuje. To mi nikdo nevymluví. V tenkém a lehkém těle jsou navíc dvě USB-C Thunderbolt 3, jedno velké USB 3.1, HDM, sluchátkový jack a dokonce jeden mini LAN port. Ten už jsem dlouho neviděl. Radši bych jej vyměnil za čtečku karet, ale co se dá dělat. V závislosti na verzi pak notebook pohání 33Wh, nebo 66Wh baterie. Větší baterie však už zvyšuje hmotnost na 970 gramů.

Upřímně jsem viděl od ASUSu na jejich stánku mnohem bláznivější, silnější a inovativnější produkty, ale přesto je právě ASUSPRO B9 mým nejoblíbenějším kouskem. Je to neskutečně lehoučký notebook s dobrým hardwarem, solidní zásobou portů, odolností, a hlavně na ASUS překvapivě dobrou klávesnicí a touchpadem. Není to nic revolučního, ale takové velice příjemné překvapení. Když máte nulová očekávání, tak je vás holt snazší ohromit.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.