ASUS VivoWatch SP jsou ideální hodinky pro monitoring zdraví a sportování Snad přijdou brzy také na náš trh

05.09.2019 17:58 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • ASUS nám přináší druhou generaci svého trackeru zdraví a sportu.
  • Zařízení je designově mnohem blíže běžným hodinkám a slibuje až 14 dní monitorování na jedno nabití.
  • Nechybí měření pomocí EKG a PPG senzorů, monitorování stresu a O2 či voděodolnost.

Loni představil ASUS své hodinky VivoWatch BP, které se pochlubily jako první na světě EKG a PPG senzory pro monitorování vašeho zdraví. Nyní je ovšem čas na další generaci VivoWatch SP, která má rozhodně co nabídnout i majitelům původní verze. Hlavním cílem přístroje je stále špičkové monitorování prakticky všeho kolem lidského zdraví. Jako příjemný bonus jsou nyní hodinky i pěkné na pohled.

Větší kruhový displej a elegantnější tvary dělají z chytrého trackeru skutečné hodinky. Naživo jsem si je ovšem moc prohlédnout nemohl. Měli jsme k dispozici pouze předprodukční prototypy, kde byla na displeji speciální folie a na displeji nešel nastavit vyšší jas, takže jsem na něm pod různými úhly skoro nic neviděl. Na druhou stranu, když jsem se díval zpříma, tak vypadal displej celkem solidně, byť strohá grafika prostředí ASUS mu nedává úplně vyniknout. Všude je jen prostý text, tenké linky a nejjednodušší možná grafika. A také mě zamrzelo, že displej není zcela kruhový a vespod je stále malá brada. Měl jsem dojem, že toho jsme se dávno u chytrých hodinek zbavili.

Musím však podotknout, že samotné prostředí běželo skvěle. Animace byly už nyní plynulé a všechno šlo rychle, na nic jsem nečekal. Jen zatím moc dobře nefungovalo pár funkcí jako je třeba nové měření stresu a O2, kdy se kombinuje měření EKG, PPG a do toho ještě musíte přiložit prst na speciální senzor na boku hodinek. To vše je samozřejmě propojeno s aplikací v telefonu, kde najde veškerá data o zdraví, stresu, spánku či sportu. Hodinky v sobě totiž mají i výškoměr, GPS a zvládnou i plavání. ASUS je prezentuje doslova jako “swim proof”. Jako vždy zvládnou 5 ATM, tedy 50 metrů, ale znáte to, jak to s takovými hodnotami bývá. Co potěší, je vylepšená výdrž. I když budete mít zapnuté monitorování tepu, měly by vydržet hodinky až 14 dní na jedno nabití. Také běžný 22mm řemínek je možné velice snadno vyjmout a vyměnit, takže ani vašemu stylu nic nebrání. Pokud se vám nelíbí pryž, prostě si koupíte kdekoli hezčí kožený či kovový řemínek. Samotné hodinky sice zas tak hodnotně nepůsobí, ale ten řemínek pomůže. Pravda, nebudou ani tak na úrovni luxusu, kterým působí hodinky od Huawei či Honoru, ale zase oceňují to svižné prostředí a kupodivu dost dobrou vibrační odezvu.

Více vám však už o nových VivoWatch nepovím. Snad jen, že zatím cenu neznáme, ale hodinky by se měly dostat i k nám. Bohužel až v příštím roce, ale pokud prý bude vyšší poptávka, tak se dodávka snad popostrčí. Takže pokud tyto hodinky chcete, rozhodně o tom ASUSu dejte vědět.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.