ASUS StudioBook S je 17palcový notebook pro profesionály, co nezabere moc místa Výbava je skutečně ultimátní

07.01.2019 13:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • StudioBook S je určen pro grafiky a další profesionály
  • Má proto velký barevně přesný 17palcový displej v těle běžného 15palcového stroje
  • Procesorem může být klidně Xeon od Intelu s až 64 GB RAM a 4TB SSD
  • Nechybí spousta portů, čtečka otisků prstů či speciální touchpad

ASUS nám představil na CESu svůj nádherný ZenBook S13, jenž se stal notebookem s nejtenčími rámečky na světě. Neméně impozantní mi však přišel na první pohled také speciální StudioBook S. Není to sice notebook pro běžné uživatele, jako jsem já, ale určitě svými parametry nejednoho z vás zaujme. ASUS se tímto kouskem vrací do doby, kdy se ještě hojně prodávaly 17palcové notebooky a nabízí nám moderní alternativu. 

StudioBook S má totiž kolem svého 17palcového Full HD displeje s poměrem stran 16:10 pouze 5,3 mm tenké rámečky. To znamená, že se ASUSU povedlo vměstnat tak velký panel do těla běžného 15palcového stroje. Pokud vám tedy přijde stále impozantní, když vidíte dnešní 14palcové a 13palcové stroje v malém těle, tak budete ze StudioBooku odvaření. Ano, ZenBook S13 má rámečky daleko tenčí, ale tady zapůsobí velikost displeje vzhledem k tělu. To má mimochodem tloušťku 1,8 cm a váží 2,4 kg, což jsou velice pěkné hodnoty na stroj této velikosti.  

Displej a jeho rámečky tu však není to hlavní. Jak už jméno napovídá, StudiBook je určen pro kreativní profesionály a tomu dopovídá i výbava. Ta činí procesor Intel Core i7-8750H, nebo ještě silnější Xeon E-2176M. Ten jen tak v nějakém notebooku nenajdete. K tomu si přidáme ještě dedikovanou profi grafickou kartu NVIDIA Quadro P3200, až neuvěřitelných 64 GB DDR4 RAM a maximálně 4TB SSD. To je skutečně ultimátní hardware a navíc je i ten displej kalibrovaný pro grafiky. 

Zajímavý je tak touchpad, v němž najdeme také přepínatelný numerický blok, což najdeme už dnes v řadě jiných notebooků od ASUSu. V touchpadu je rovněž čtečka otisků prstů a po bocích lze spatřit jedno USB-C s podporou Thunderbolt 3 a DisplayPort 1.4, tři plnohodnotná USB 3.1, jedno HDMI 2.0, čtečku SD karet či 3,5mm jack. Celé tělo pak splňuje navíc i vojenskou certifikaci odolnosti. 

Prozatím je přesné datum uvedení na trh a cena velkou neznámou, avšak levný StudioBook S rozhodně nebude. ASUS poté uvádí, že přijde “v následujících měsících”, takže se musíme nechat překvapit.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.