Asus na trh uvedl nové 165 a 170Hz herní monitory Rozhodně stojí za pohled, možná i dva

05.08.2020 10:30 / od Petr Kubec
foto:  Asus
  • Oba dva nabízí nejen skvělou obnovovací frekvenci.
  • Levnější láká na příjemnou cenovku do devíti tisíc korun.

Asus představil dvojici 27palcových herních monitorů s IPS displeji, skvělou obnovovací frekvencí a minimálně levnější z nich nabízí i příjemnou cenovku. Jedná se o model VG279Q1A a nepočítám, že si název budete  pamatovat, protože ani já nemám šanci ten "kód" udržet v hlavě. Nehledě na trošku bizarní jméno si však monitor odnáší, kromě ceny přibližně 8 300 korun, i klasické 1920x1080 (Full HD) rozlišení, nádherných 165Hz obnovovací frekvenci, která se stále moc nevidí, technologii FreeSync pro minimální trhání obrazu a plynulé FPS, a mimojiné i 1ms odezvu.

Zkrátka a jednoduše vše, co si náročný gamer může jen přát, v hezkém a moderním těle s miniaturními rámečky a hezkým, futuristicky-herním designem. Připojit k počítači se dá pomocí dvou HDMI 1.4, DisplayPortu 1.2 a nabízí i 3,5 mm audio jack pro sluchátka.


Druhý a dražší, skrývající se pod neprůhledným označením VG27AQL1A, s cenovkou kolem 11 000 korun, má rozlišení 2560x1440 (wQHD), ještě rychlejších 170Hz obnovovací frekvence, DisplayHDR 400, G-Sync a ELMB (Extreme Low Motion Blur Sync) pro co nejplynulejší a nejhezčí možné zobrazení při hraní, a kupříkladu také 130% sRGB pro co největší pokrytí barevného spektra a přesnější barvy, což kromě hráčů ocení i střihači a všichni, kteří na monitoru plánují upravovat fotky.

Nebudeme si však lhát, tento monitor je pro hardcore hráče a nikdo jiný by se za ním nejspíše neohlédl. Na druhou stranu, pro ně nabízí snad vše, co by mohlo být žádáno a svou cenu si rozhodně obhajuje. Snad jediné, v čem za svým levnějším sourozencem zaostává, jsou maličko tlustší rámečky, to však ve výsledku žádnou roli nehraje. I v konektivitě vítězí, nabízí totiž rovnou dvě HDMI 2.0, dvě USB 3.0, DisplayPort 1.2 a 3,5 mm audio jack. Připojit se tak dá relativně ke všemu a vším, což rozhodně pomáhá udržet jeho vzhled prémiového zařízení.

Ač na trhu samozřejmě existují levnější herní monitory, Asus je již zavedená značka, a kromě samotného rozlišení a nádherné obnovovací frekvence nabízí i mnoho dalších funkcí, které hráči dokáží ocenit, a díky kterým hlavně dražší model trošku vystupuje ze stínu své konkurence. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.