Asus a Tencent potvrzují červencové představení ROG Phonu 3 Mediální masáž začíná?

24.06.2020 05:00 / od Michal Šrajer
foto:  Sparrows News
  • Asus společně se společností Tencent oznámil odhalení ROG Phonu 3 na sociální síti Weibo.
  • Dočkáme se telefonu nakonec skutečně již v červenci, avšak datum prodeje a cenu stále neznáme.

Konečně máme nějaké oficiální oznámení ohledně ROG Phonu 3 a ne pouze spekulace. Podle úniků bylo totiž představení velice blízko a tak nedávalo smysl, že Asus zcela mlčí a na telefon ani nijak neláká. To se však mění novým příspěvkem na čínské sociální síti Weibo, kde zveřejnil Asus a kupodivu také společnost Tencent plakát oznamující oficiální oznámení telefonu příští měsíc.

Máme tak oficiálně potvrzeny předchozí spekulace a zároveň jde o první pořádnou reklamu budující očekávání. Lze tedy očekávat, že v následujících týdnech začne silnější mediální masáž. Zajímavě působí také zapojení Tencentu už v tomto oznámení. Tencent je společnost, která má prsty v nespočtu herních studií a vlastní podíl několika vývojářů po celém světě včetně Epicu. Její zapojení přitom není překvapivé, už u předchozí generace ROG Phonu byl Tencent vždy jako první, kdo oznámil své hry kupříkladu ve 120 FPS právě na telefonu od Asusu.

Najednou tedy dává smysl logo Tencentu na zádech ROG Phonu 3 na uniklých záberech telefonu namísto nápisu Republic of Gamers. Vzhledem k častému financování herních projektů a studií je klidně i možné, že Tencent zainvestoval více nyní do samotného hardwaru v podobě ROG Phonu, avšak to jsou divoké spekulace.

Co je zatím stále velkým tajemstvím je cena a kdy se telefon začne prodávat. To první nelze letos odhadnout, dokud nedostaneme alespoň jeden menší únik, ale za 15 tisíc bych určitě ROG Phone nečekal. Stejně jako u předchozích generací počítám minimálně s 20 tisíci. Datum prodeje ovšem lze odhadnout. Loni byl ROG Phone 2 odhalen rovněž v červenci a za pár týdnů šel v Číně do prodeje stále ještě v tomto měsíci. Oproti tomu dorazily první kusy na globální trh až v září, a to ve velice omezené míře. Je tedy dost možné, že se bude i letos situace opakovat, obzvláště když vezmeme v potaz letošní těžkou situaci pro všechny výrobce.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.