Applu se konečně povedl vlastní stylus. Levný ovšem Pencil 2 není Napravuje největší chyby předchůdce

31.10.2018 13:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nový stylus se zbavil směšného nabíjení skrz Lightning konektor
  • Nově jej stačí magneticky přicvaknout k novým iPadům a přidávají se i užitečná gesta
  • Cena činí applovsky vysokých 3 490 Kč

Po nepříliš povedeném prvním pokusu v roce 2015 to zkouší letos Apple podruhé s vlastním stylusem. Řeči Steva Jobse o zbytečnosti stylusů jsou totiž s rostoucí velikostí displejů a popularitou Galay Note 9 už mimo mísu. Dvojnásob to pak platí u velkých tabletů, které se snaží prezentovat jako pracovní nástroje. Tak máme vidět rozhodně nový iPad Pro, který se vážně povedl, takže je potřeba krom samotného zařízení omladit i stylus. 


Proto tu máme druhou generaci Apple Pencil, který přináší nespočet vylepšení. Předně se musel změnit způsob nabíjení, jelikož nový iPad už přešel na USB-C, ale první Pencil využíval Lightning. Právě nabíjení bylo u první generace asi nejhorší vlastní, jelikož se musel stylus připojit přímo do tabletu. To je však minulostí. Nový iPad Pro má na boku magnetickou plochu, kam se stylus jen přicvakne a automaticky se začne bezdrátově dobíjet.  


Apple Pencil 2 přidává rovněž nové ovládání gesty. Při kreslení tak stačí kupříkladu jen dvakrát poklepat na spodní část stylusu a zaměníte virtuální štětec za guma a zase zpátky. Tato gesta jsou přitom programovatelná, takže si můžete sami určit, co mají, v jaké aplikaci dělat. Nemluvě o podpoře pro ostatní vývojáře aplikací, kteří mohou vymýšlet pro gest vlastní využití.  

Druhá generace Apple Pencil stojí nemalých 3 490 Kč, ale potěší drobnost v podobě bezplatného gravírování. Pokud si tedy koupíte stylus přes internet přímo skrz Apple, můžete na něm mít vygravírované třeba své jméno, nebo cokoliv jiného chcete. Prozatím to vypadá, že je stylus kompatibilní pouze s dvojicí nových iPadů Pro, což dává vzhledem ke změně nabíjení smysl. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.