Apple zarazil vývoj technologie projektoru teček, je příliš nákladný Nahradí jej ToF senzor?

27.06.2019 12:37 / od Honza Nuc
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Apple se snaží najít pokročilejší technologii pro Face ID a rozšířenou realitu.
  • Pokročilejší technologii měla zajistit britská firma Nanoco, se kterou Apple podepsal v roce 2018 kontrakt. Nyní ale americká firma kontrakt vypověděla.

Podle webu Telegraph měla firma Nanoco pro Apple vytvořit vylepšenou technologii quantum dot (QD, kvantové tečky) pro příští generaci senzorů v iPhonech. Technologie Quantum dot má zajistit kvalitu fotografií na velkých displejích. Pokud bychom QD aplikovali na kameru iPhonu, QD by teoreticky mohla zvýšit kvalitu obrazu a pomoci při zavádění nových funkcí rozšířené reality. QD funguje tak, že vyšle infračervené tečky na objekty (třeba obličej u Face ID), zmapuje je a další senzor tyto tečky naskenuje a vytvoří si co nejpřesnější obrázek o tomto objektu či obličeji. 

Apple aktivně zkoumá využití QD už od roku 2013 a partnerství s firmou Nanoco přišlo v roce 2018. Podle dostupných informací mělo Nanoco získat kontrakt v hodnotě 17,1 milionu liber a pro firmu to měla být osudová příležitost. Nicméně minulý týden Nanoco oznámilo, že americký klient (Apple) zrušil celý projekt a hodnota britské firmy se ihned propadla z 93 milion liber na 24 miliony.

Podle BlueFin Research, společnosti zabývající se průzkumem trhu, se Apple rozhodl ukončit projekt kvůli tomu, že je QD technologie příliš nákladná na to, aby byla masově nasazena do jejich produktů. Namísto QD technologie tak údajně Apple věří v systém 3D laserového mapování podobnému TrueDepth. Každopádně takové řešení bychom mohli vidět nejdříve v roce 2020.

Zdroj: Apple Insider

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.