Apple Watch Series 6 se chlubí procesorem z iPhonu 11 či měřením kyslíku v krvi Dočkali jsme se i nových barev

15.09.2020 22:24 / od Michal Šrajer
foto:  apple.com
  • Watch Series 6 mají stejné tělo a displeje jako předchozí generace.
  • I přes silnější procesor S6 a výrazně vyšší výkon mají nabídnout také stejnou výdrž jako loni.
  • Novinkou je rovněž monitorování hladiny kyslíku v krvi, vylepšený Always On displej či nové barvy.

Nové Apple Watch Series 6 nepřinášejí konstrukčně nic nového oproti Series 5, avšak přidávají lepší senzory a nový hardware. Uvnitř stejného 40mm a 44mm, do 50 metrů voděodolného, těla najdeme kupříkladu nový procesor S6, který vychází z mobilního procesoru A13 a nabídne prý o 20 % vyšší výkon než předchozí S5. Výdrž baterie z předchozího modelu Series 5 má však zůstat stejná, tedy na 18 hodinách na jedno nabití, přičemž dobití zabere z nuly jen hodinu a půl. 

Najdeme tu také vylepšený Always On displej, který by měl být 2,5x jasnější než u Series 5, aby se na čas vidělo snadněji i ve větších úhlech a na slunci. Nově můžete také používat notifikace, kontrolní centrum, měnit ciferníky a podobně bez plného odemknutí hodinek. Samozřejmě nechybí tradiční zásoba senzorů pro měření tepu, spánku, kroků, výšky, EKG, placení pomocí Apple Pay a tak dále. Přidalo se ovšem přesné měření hladiny kyslíku v krvi, které hodinky provedou během 15 sekund. Apple přitom podle všeho pracuje na výzkumu, zda by šlo podle nového měření kyslíku poznat, zda je člověk nakažen virem COVID-19. 

Watch Series 6 jsou rozhodně jen evolučním vylepšením předchůdců a budou k dispozici 18. září v šedé, stříbrné, zlaté a nově Product (RED) červené barvě. Plus se přidala také modrá varianta, kterou dostanou letos také iPhony 12 Pro. Tyto modely jsou vyrobeny z hliníku. Dále je zde speciální šedá a zlatá verze z lesklé nerezové oceli a nejdražší verze v černé bude titanová. Keramika má letos přestávku. 

Základní menší 40mm model z hliníku vás vyjde v Česku na 11 490 Kč, zatímco 44mm varianta stojí 12 290 Kč. Ceny se však mohou ještě maličko zvednout podle zvolené barvy a řemínku


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.