Apple už údajně začíná vyrábět iPhone 9. Současným problémům navzdory Datum představení je však zatím neznámé

19.03.2020 10:25 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Ačkoliv je současná situace ve světě vážná a továrny v Číně nefungují na plné obrátky, výroba jablečného iPhonu 9 už údajně započala.
  • Apple měl představit nový levnější model už na přelomu března a dubna, ale pravděpodobně musíme očekávat zpoždění. Jak velké, to je těžké odhadnout.

Původní zprávy hovořily o zpoždění ve výrobě až o celých šest měsíců, nicméně podle nových informací sehnal Apple nové dodavatele součástek a výroba iPhonů 9 začíná už nyní. Samozřejmě se posune i vydání samotného telefonu (případně telefonů, pokud bude i varianta Plus). Teoreticky by Apple mohl představit telefony někdy před letními prázdninami, nebo až společně s novou řadou iPhonů 12. Prozatím však nemůžeme říct nic bližšího a budeme muset čekat na oficiální vyjádření kalifornské společnosti, abychom měli stoprocentní jistotu.

Nicméně, můžeme si alespoň zopakovat specifikace, které by měl iPhone 9 mít. Design bude vycházet z několik let starého iPhonu 8. Konstrukce zůstane stejná, jen by měl být design více hranatější. Na zadní straně najdeme jeden objektiv, jež si vypůjčí z iPhonu 11. Bude se tedy jednat o 12Mpx senzor. Z "jedenáctky" bude mít jablečné zařízení také procesor A13 Bionic, tudíž i levnější iPhone nabídne ten nejlepší výkon. Mluví se také o tom, že bychom se měli dočkat 3GB RAM.

Co někoho může zamrzet je displej. Ten se oproti iPhonu 8 nezmění a bude stále 4,7" IPS s velkými rámečky nahoře i dole. K dispozici nebude FaceID pro odemčení obličejem, ale navrátí se dřívější Home Button s otiskem prstu TouchIDHovoří se také o variantě iPhone 9 Plus, která má mít stejné specifikace i vzhled, akorát nabídne větší 5,5 IPS displej.

Cenovka má pak začínat na 399 dolarech (zhruba 11 tisíc korun bez daně) za nižší model a 499 dolarech (asi 12 800 korun bez daně) za vyšší.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.