Apple Store v Česku? Babiš naznačil jeho otevření Nikdo o něm ještě netuší

26.08.2020 13:30 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Český premiér Andrej Babiš v pondělí na sociální síti Twitter naznačil otevření nového obchodu Apple Store v České republice.
  • Babiš sdílel poptávku americké společnosti po zaměstnanci na pozici Apple Shop Leader.

"Apple shání zaměstnance pro pražský Store!" napsal Andrej Babiš na sociální síť Twitter a sdílel přitom odkaz na oficiální stránky Applu. Informace, kterou premiér uvedl, ale můžeme chápat různými způsoby. Nemusí to totiž nutně znamenat, že americký technologický gigant v České republice opravdu plánuje otevřít Apple Store. Z inzerátu totiž jasně nevyplývá, pro jakou prodejnu hledá Apple zaměstnance a inzerát je značně neurčitý k místu. Pracovní nabídka je určená pro Prahu, to je jasné. 

Apple totiž v inzerátu píše, že s jeho partnerskými prodejci spolupracuje, aby vylepšil prodeje produktů Apple v rámci jejich (partnerských) prodejen. Je tedy velice možné, že společnost shání zaměstnance, který by na takové prodejny dohlížel, případně dohlížel na jednu konkrétní prodejnu. Apple zázemí v různých obchodech totiž často obsluhují přímo zaměstnanci americké společnosti. 

Není tedy jasné, o jakou pozici se přesně jedná, a tudíž z toho nemůžeme úplně vyvozovat to, že Apple Store v Praze vznikne, ač bychom rádi. Důležité je také zmínit, že Andrej Babiš se před dvěma lety sešel s ředitelem Applu Timem Cookem a probírali spolu právě ono otevření oficiální prodejny v České republice. Je tedy možné, že ze schůzky opravdu budou výsledky. Prozatím těžko říct.

Důležitá je ale informace z ministerstva průmyslu a obchodu. Jeho mluvčí Štěpánka Filipová se totiž pro server Aktuálně.cz vyjádřila v tom smyslu, že o vzniku Apple Store v České republice nemá žádné informace. Oficiálně tedy nemáme žádné potvrzení toho, že by Apple Store v Česku opravdu vzniknout měl.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.