Apple přesouvá kvůli koronaviru výrobu iPhonů mimo Čínu Rozumné rozhodnutí

17.02.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Ohrožení koronavirem zasáhl celosvětový trh a především ty, kteří vyrábějí, nebo si nechávají vyrábět, produkty v Číně.
  • Také kalifornský Apple si nechával montovat iPhony v čínské továrně. Kvůli koronaviru ale přesune výrobu jinam.

Velké množství společností se stahuje z Číny kvůli koronaviru a hledá, kde by mohla vyrábět své produkty. Čínské továrny totiž fungují zhruba jen na deset procent a téměř se tedy nevyrábí. Stejně je na tom Apple, který už nějakou dobu přemýšlí nad tím, že by se z Číny stáhl. Teď má k tomu příležitost. Podle dostupných informací by měla společnost přesunout výrobu do Tchaj-wanu. Možností je ale více. Nejvíce zakázek se z Číny přelilo do Indie a Vietnamu. Dvě velké země, jimž koronavirus přihrál velký byznys.

Apple každopádně musí jednat rychle, neboť představení staronového iPhonu 9 je už za rohem. Nástupce iPhonu SE má totiž jablečná společnost představit už příští měsíc a není tedy čas na žádná zdržování. Stejně vydání nových iPhonů 12 by mohla situace v Číně ohrozit. Přece jen, řádění koronaviru jistě ještě nějaký čas potrvá a žádná společnost si nemůže dovolit průtahy ve výrobě. Je potřeba zajistit, aby vše klapalo.

Ohrožena však není jen výroba telefonů. Koronavirus má dopad i na mobilní veletrh MWC 2020 v Barceloně, který museli pořadatelé letos zcela zrušit. Technologické společnosti totiž kvapně oznamovaly, že se kvůli obavám z koronaviru veletrhu nezúčastní. A je to dobře. Na takovou akci se totiž sjedou tisíce lidí z celého světa a rozšíření nemoci by tak byla hračka. Všechny informace o letošním zrušeném veletrhu MWC si můžete přečíst v našem aktualizovaném článku.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.