Apple pracuje na nové funkci rozšířené obrazovky pro iPhony Dává takové řešení smysl?

11.03.2020 19:30 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Výrobci mobilních telefonů se nyní převážně zaměřují na ohebné telefony, ve kterých bude zřejmě budoucnost.
  • Nebudou zřejmě sice tolik časté, ale vypadá to, že se nějakým způsobem uchytí.
  • Kalifornský Apple si však nechal zaregistrovat patent, který obrazovku iPhonu, potažmo iPadu, může rozšířit přidáním jiného zařízení.

Apple si zaregistroval patent už v roce 2017, ale až nyní jej americký úřad zveřejnil na svých stránkách. Ve zkratce jde o to, že by Apple rád přenášel obraz z jednoho zařízení na druhé. Stačilo by dát dva telefony iPhone vedle sebe a tím rozšířit obrazovku na větší plochu. Obsah by se prostě zobrazoval klidně na dvou či třech iPhonech naráz. Případně by se dalo stejné technologie využít i v rámci iPadů. Jelikož však americká společnost na tomto řešení pracuje již přes dva roky a stále nevíme nic navíc, je možné, že se takové technologie ani nedočkáme. Vývoj samozřejmě nějakou dobu trvá, ale jedná se o tak futuristické řešení, že bychom ho od Applu asi očekávat ani neměli. Víme přece, že Apple už dávno není inovátorem a spoustu nápadů hodí do koše, i když můžou být dobré.

Zajímavé ale je, že podobný nápad už měla v roce 2013 společnost Mosaic. Díky jejímu řešení jste mohli přiložit iPhone k iPhonu a přetahovat obrázky a obsah z jednoho zařízení na druhý, případně rozšířit obrazovku. Praktickou ukázku můžete spatřit na videu níže. Nicméně, ani řešení od Mosaicu se očividně neosvědčilo, protože to už by si nějaký z výrobců podobnou funkci převzal.


Větší smysl mi dává zařízení od Microsoftu - Surface Duo. Chystaný mobilní telefon má mít duální displej, tedy dvě obrazovky, jež můžete využívat zvlášť, nebo i dohromady. Myslím si, že Surface Duo bude opravdu praktickým zařízením na práci i zábavu a už se hodně těším, až přístroj Microsoft letos vydá.

Ostatně, články o Surface Duo si můžete přečíst o nás na webu, protože jich o něm máme spoustu. Postačí kliknout zde na nápis Surface Duo.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.