Apple Pay je konečně v Česku! Zjistěte, jak jej lze používat a nastavit v našem článku Po roce slibování je to tady

19.02.2019 10:30 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Po roce slibování si mohou ode dneška i majitelé iPhonů v Česku užívat služeb Apple Pay
  • Stačí přidat kartu od podporované banky do aplikace Wallet a poté jen telefon přiložit k běžnému platebnímu terminálu
  • Podporovány jsou všechny telefony od iPhonu SE a iPhonu 6, případně lze využít jakékoli Apple Watch

Tak je to konečně tady. Po dlouhém čekání se dnes oficiálně dočkali i majitelé iPhonů bezkontaktních plateb prostřednictvím Apple Pay i v Česku. Majitelé telefonů s Androidem mají tuto možnost u nás už téměř rok prostřednictvím Google Pay a už od té doby se hovořilo také o Applu. Nakonec to trvalo trochu déle než pár měsíců, ale už je to konečně tady, a to v daleko větším měřítku, než bylo ze začátku u Google Pay. Už teď můžete totiž platit kartami od České spořitelny, Komerční Banky, Air Banky, Monety Money Bank, mBanky, Twista, J&T Banky a Edenred

Zatím se tedy nedostalo úplně na všechny, ale počet podporovaných bank se bude určitě rozšiřovat a jako základ je to velice slušný počet. Ale teď už k tomu hlavnímu, jak vůbec můžete to Apple Pay používat

  • Stačí vám k tomu aplikace, kterou můžete ve skutečnosti už dávno u Applu používat. Otevřete aplikaci Wallet, klepnete na "přidat kartu" a do ní si jednoduše naskenujete pomocí fotoaparátu svou kartu a zadáte ručně bezpečnostní CVV kód. Případně můžete číslo karty a podobně zadat i ručně bez skenování, ale naskenováním si ušetříte spoustu času. 
  • Jakmile máte kartu uloženou v aplikaci, tak vám přijde jen ověřovací SMS s kódem a je hotovo. Jen si můžete upravit nastavení, zda chcete dostávat oznámení o transakcích, zda chcete vidět její historii a tak podobně. Případně pokud máte v aplikaci už více karet, tak si můžete vybrat tu výchozí, která bude používána pro Apple Pay přednostně. 


Samotné placené je pak neskutečně jednoduché a funguje stejně jako s každou bezkontaktní kartou. Přijdete ke kase a řeknete, že budete platit kartou. Poté už se další krok trochu liší podle typu iPhonu, který vlastníte.

  1. Pokud máte ještě čtečku otisků prstů, tak podržíte prst na čtečce a přiložíte iPhone
  2. Jestli máte už novější typ pouze s odemykáním obličejem, tak musíte zmáčknout dvakrát rychle za sebou zapínací tlačítko, naskenovat obličej a přiložit
  3. Případně můžete platit i hodinkami, kde stačí pouze dvakrát zmáčknout vypínací tlačítko a přiložit k terminálu 

Pro menší platby do 500 korun můžete takto platit dle libosti. Pokud ovšem částka přeroste tuto mez, bude váš telefon vyžadovat ještě zadání vašeho bezpečnostního číselného PINu. Zároveň nepotřebujete pro placení ani jakékoli internetové připojení. Po uložení karty vytvoří Apple v podstatě vlastní virtuální kartu, kterou bezpečně uloží do speciální části paměti. Číslo vaší karty, tak není uloženo na zařízení ani nikde na internetu.

Tato virtuální karta se s každou platbou mění a nevyžaduje žádné připojení, jelikož placení probíhá čistě skrz NFC. Tento způsob je stejný jako u Googlu a zaručuje vysokou bezpečnost, protože ve skutečnosti nedostanou obchodníci nikdy udáje přímo o vaší kartě, ale jen o té virtuální.Mimochodem můžete díky tomuto principu platit pomocí Apple Watch, když jste nechali svůj iPhone doma.

Nutno upozornit, že Apple Pay bude fungovat stejně jako Google Pay všude, kde mají běžné bezkontaktní platby. Nemusíte se tedy neustále ptát, jestli Apple Pay daný obchod či restaurace podporuje, což je rozhodně příjemné. Co se podporovaných zařízení týče, tak můžete takto platit s každým jablečným telefonem od modelů iPhone SE a iPhonu 6. U chytrý hodinek od Applu podporují Apple Pay úplně všechny generace.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.