Apple odhalil sluchátka AirPods Pro s aktivním potlačením hluku Poprvé se silikonovými výměnnými náušníky

29.10.2019 10:24 / od Petr Hudec
Huawei Watch GT 2
  • Sluchátka vypadají skvěle, ale cena je opět astronomická.
  • Na jedno nabití vydrží samotná sluchátka až 4,5 hodin a pouzdro poskytne dalších 18 hodin.
  • Poprvé sluchátka AirPods nabízí aktivní potlačení okolního hluku.

Poměrně dlouho se spekulovalo o chystaných Apple AirPods 3 a teď jsme se konečně dočkali, ovšem pod názvem AirPods Pro. Samotné oznámení si nevyžádalo žádné velkolepé tiskové konference, ale prostou tiskovou zprávu. Sluchátka jsou již v prodeji za 7 290 korun, což je vcelku ambiciózní cenovka třeba v porovnání se špičkovými Sony WF-1000XM3, které jsou momentálně k sehnání zhruba o tisíc korun levněji.

Poprvé umějí sluchátka od Applu potlačovat okolní hluk

Apple do svých AirPods Pro tentokrát zabudoval mikrofony, které zjišťují okolní zvuky a sluchátka je následně vyruší. Technologie není pro Apple úplnou novinkou. Připomeňme si, že Apple již před delší dobou koupil společnost Beats a prostě jen využil funkci potlačení okolního hluku ze sluchátek Beats Solo Pro. Jen udělal pár úprav, aby se vše vlezlo do menšího těla, a tak vznikly AirPods Pro.

U nás v redakci budeme ovšem zvědaví na to, jak dobré potlačení hluku bude, jelikož právě u zmíněných sluchátek od Beats to úplně nejlepší nebylo a sluchátka hravě překonali konkurenti od Microsoftu, Sony, Sennheiseru a dalších. K dispozici by měla být i funkce zvaná "transparentní režim", která by měla naopak okolním zvukům dovolit proniknout dovnitř, pokud to bude situace vyžadovat. Třeba při chůzi po městě je občas vítané slyšet zvuk přijíždějících vozidel.

Vybrat správné náušníky je pro dobrý poslech důležité

AirPods Pro v sobě mají zabudovaný i adaptivní ekvalizér hudby a Apple slibuje, že by hudba měla být na fantastické úrovni. K tomu dopomáhají samozřejmě i silikonové náušníky, kterých je v balení několik a softwarová funkce, jež oznámí, zda máte v uších správnou velikost špuntů.

USB-C se opět odkládá

Stejně jako druhá generace nabídne i verze Pro bezdrátové nabíjení a pokyn pro hlasovou asistentku "Hey, Siri". V provozu by sluchátka měla vydržet kolem 4,5 hodin nepřetržitého poslechu s aktivovaným potlačením okolního hluku. Nabíjecí pouzdro pak poskytne dalších 18 hodin. Sluchátka by měla být současně odolná proti vodě a potu. To neznamená, že byste se s nimi mohli koupat, ale běžné cvičení v posilovně by měla vydržet. K dobíjení bude stále sloužit Lightning konektor a pravděpodobně název Pro ve spojitosti s USB-C nabíjením zůstane výhradně pro iPady.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.