Apple napravuje chyby. S novou verzí iOS půjdou rozbalovat notifikace i u iPhonu XR 3D Touch chybí telefonu víc, než se zdálo

09.11.2018 11:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nová beta verze iOS 12.1.1 přidává velice žádanou funkci nahrazující chybějící 3D Touch v iPhonu XR
  • Nyní už mohou i uživatelé iPhonu XR rozbalit notifikace v notifikačním centrum prostým podržením prstu
  • Stabilní verze iOS s touto funkcí má přijít pro všechny ještě do konce roku

Nový iPhone XR vyměňuje nižší cenovku oproti sesterským modelům XS za ořezanou výbavu. Telefon má tak LCD displej, širší rámečky, větší tloušťku, jen jeden fotoaparát a chybí mu i 3D Touch. Právě to je ovšem asi největší překážka v používání telefonu, jelikož 3D Touch je už za ty roky integrovaný hluboko v iOS napříč celým prostředím. Apple tedy musel nějakým způsobem nahradit displej citlivý na tlak a vyřešil to, jako někteří ostatní výrobci. Jednoduchým dlouhým podržením prstu na ikoně. Třeba podržením mezerníku tak uděláte z klávesnice touchpad pro ovládání kurzoru. 

Tak se dostanou majitelé iPhonu XR často ke stejným funkcím, jako kdyby měli 3D Touch. Byť to však většinou funguje a přidaná haptická odezva je dobrá, tak v některých částech systém prostě nelze citlivost na tlak plně nahradit. Jeden z největší problému je s notifikacemi, kdy neexistuje v současnosti způsob, jak si u iPhonu XR rozbalit notifikaci v notifikačním centru a podívat se třeba na celou zprávu z mesengeru.  

To se však podle všeho již změnilo s novou betou iOS 12.1.1, jejíž uživatelé hlásí, že nyní stačí na notifikace pro rozbalení také jen chvilku podržet prst. Samozřejmě to není tak rychlé řešení a musíte nějakou tu sekundu počkat, ale alespoň přeci jen dostanou všichni tuto vcelku důležitou funkci. Stabilní aktualizace iOS 12.1.1 má přitom přijít do konce roku, takže dostanou majitelé iPhonu XR od Applu takový maličký dárek. Budou moct používat funkci, kterou měl telefon umět už při vydání.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.