Apple může slavit. Stále roste na čínském trhu Dobré zprávy pro americkou společnost

30.07.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  apple.com
  • Podle posledních průzkumů si vede americký Apple na čínském trhu velice dobře a stále roste.
  • Informace pocházení od společnosti CINNO Reasearch ze Šanghaje.

Podle průzkumu společnosti CINNO Research zaznamenal americký Apple na čínském trhu velký vzestup prodejů, a to především od dubna do června letošního roku. Průzkum je zaměřený na srovnání meziročních výsledků. Oproti stejnému období v minulém roce tak Apple navýšil prodeje o 225 procent. To znamená o celkem 13 milionů prodaných kusů více. Celoročně tak Apple zaznamenal 62% růst. 

Při srování druhého čtvrtletí roku 2019 a 2020 se pak jedná o 32procentní růst. Stále to však nestačí a Apple se bude muset nadále snažit, aby získal v Číně první příčku. Tam je totiž stále čínské Huawei a následuje ho výrobce Oppo ze skupiny BBK Electronics, ve které je i Vivo nebo Oneplus. Za Applem je pak ještě Xiaomi.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-31. červenec 2020

    Pochybuji, že v Cupertinu zavládlo z hlediska profitability frenetické nadšení - schválně, který konkrétní model iPhone se jak na tomto procentuálním růstu tržního podílu (pozor, při dramatickém komplexním poklesu počtu prodaných ks!), tak celkovém prodeji Apple podílí nejvýrazněji? ..ostatně jako i všude jinde ;) Počítám, že ten růst Huawei nemá na svědomí jen národní uvědomělost, ale především to, že doma akčně dost přitlačili na pilu. Co jiného jim také zbývá, než především domácí trh... Viz. podrobnější čísla na GSMArena >>> Canalys: Huawei triumphs as the best-selling smartphone company in Q2 2020. Otázkou je, jak dlouho to mohou při celkovém propadu trhu (jenž bohužel trvá a s pravděpodobností jistoty to lepší jen tak nebude...) a to i s nemalou státní podporou vydržet... Zejména, když gros (a to stále větší část) prodejů netvoří markantně ziskové modely...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.