Apple možná vyrobí levný iPhone se čtečkou otisků v displeji. Jen pro Čínu Levnější iPhone bez FaceID

03.07.2019 17:34 / od Honza Nuc
/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__1_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__2_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__3_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__4_.jpg
  • Zdálo se, že Apple s příchodem iPhonu X nadobro skončil se čtečkami otisků prstů. Dokonce sama firma takovou informaci avizovala.
  • Nicméně čas běží a věci se mění. Dostáváme totiž informace o tom, že by se v Číně měl objevit levnější iPhone s optickou čtečkou v displeji.

Podle čínského webu The Global Times hodlá Apple v Číně představit cenově dostupný telefon s OLED displejem a optickou čtečkou v něm. To je u Apple opravdu překvapivá zpráva pokud uvážíme, že čtečky otisků prstů se společnost v minulosti vzdala ve prospěch FaceID. Nicméně pokud chce Apple ušetřit a nabídnout zákazníkům levnější zařízení, musí takový krok učinit. Systém Face ID je totiž nákladnější, než-li samotná čtečka otisků prstů.

Nový telefon má na čínský trh dorazit také s menším notchem, což taktéž dává smysl, protože v něm nebude muset být tolik senzorů a bude v něm jen selfie kamera. Možná by mohl mít telefon i tenčí rámečky kolem displeje, ale to u Apple není moc pravděpodobné.

Bude také zajímavé sledovat, jak se Applu podaří na čínském trhu zaujmout a jestli získá více zákazníků. Tamní uživatelé jsou totiž zvyklí za telefon utratit okolo 730 dolarů (zhruba 16,5 tisíc korun) a tamní výrobci si toho jsou vědomi. Proto se k nám dostávají čínské telefony za poměrně nízké ceny a proto také musí Apple cenu svého nového iPhonu snížit. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.