Apple letos konečně poslouchal! Přinese iPhone 12 po kterém všichni volali! Steve Jobs by měl z Tima Cooka radost

9. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Apple
  • Apple představí po dlouhé době jeden z nejmenších telefonů na světě
  • ... bavím se o sériozních výrobcích, Palm nepočítám :)
  • Bude menší než současný iPhone SE 2020

Také jste si všimli, že telefony jsou od roku větší a větší? Své by o tom mohl vyprávět Steve Jobs, který přesně před 10 lety prohlásil "No one would want to buy a phone with a big screen", neboli nikdo si nebude chtít koupit telefon s velkou obrazovkou. Psal se rok 2010 a Steve Jobs právě představil na pódiu legendární iPhone 4 s rovnými hranami.

Reklama

A protože trendy se mění a dost často se lidstvo v historii vrací zpátky ke kořenům, čím dál tím častěji se ozývají hlasy, které říkají, že dost bylo velkých telefonů. A protože Apple už mnoho let spoustu trendů nenásleduje, ale přímo je vytváří, bude hodně zajímavé sledovat, jestli se mu podaří nastartovat po letech růstu opět trend zmenšování telefonů. V dobách dávných se miniaturizace od kufříkových telefonů dostala až k telefonům jako Nokia 8850 vážících pouhých 91g nebo Nokia 8210 dokonce se 79g a já nevím jak vy, ale mě se po podobných váhách u telefonů opravdu stýská. Dnes totiž není problém nosit i 250g telefony a je jen otázkou, kde se současný trend zastaví.

Anketa
(hlasování ukončeno)
Těšíte se na iPhone 12 Mini - jeden z nejlehčích a nejmenších letošních telefonů?
46% Ano, přesně tento telefon si koupím Celkem hlasovalo: 3108
Zobrazit výsledky
Ano, přesně tento telefon si koupímHlasovalo 1443 (46%)
Ano, ale nakonec si stejně koupím větší iPhoneHlasovalo 300 (10%)
Počkám do představení a pak se rozhodnuHlasovalo 795 (26%)
Na mě je moc malý, čím větší telefon, tím lépeHlasovalo 570 (18%)

A to je právě ten čas, kdy by se měl představit příští týden Apple iPhone 12 Mini, telefon s 5,4" displejem. Že vám to nic neříká? Dobře, dám vám to do souvislosti s jinými telefony. iPhone 4 měl 3,5", iPhone 5 měl 4", iPhone 6 Plus dokonce 5,5", ovšem to byly telefony s poměrně velkými rámečky. Představte si tedy dnešní bezrámečkový telefon, pouze s 5,4" displejem. Eliminací rámečků dostanete ještě menší telefon, než je současný iPhone SE 2020 a to už je hodně kompaktní zařízení. Posuďte sami. Nový iPhone 12 Mini se předpokládá v rozměrech 130.8 x 63.8 x 7.4 mm vs 138.4 x 67.3 x 7.3 mm u iPhone SE 2020.

Váha by navíc měla být pod 140g a to už je hodně příjemné. K ještě jedné hodně zajímavé věci letos dojde. Konečně se i nejmenší iPhony dočkají plnohodnotných FullHD OLED displejů. Apple byl totiž poslední dobou hodně kritizován za stále jen HD displeje u svých nižších modelů. Druhou významnou inovací je pak nejnovější procesor A14, vyrobený již 5nm technologií, díky které, alespoň na chvíli, Apple opět uteče konkurenci. Minimálně do jara a představení nových Galaxy S21 tak bude série iPhonů 12 kralovat žebříčkům výkonnosti.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • luke.satin@gmail.com-9. říjen 2020

    Malé telefony kdysi OK, ale dnes s dotykáčem máte PPI (Pixel Per Inch) a dotykovou kapacitní fólii s nic moc rozlišením. Nedá se na tom psát a ikonky jsou dost malé. Proto si nedokážu představit dnes malý telefon s dotykáčem jako kdysi. V Youtube místo kliknutí na Fullscreen se omylem posunete na konec videa a to mám hubené prsty a stává se to i na iPad 12.9''. Museli by zpřesnit dotykovou kapacitní fólii, aby to mělo smysl, 4K displej nepomůže bez lepší dotykové technologie. DÁLE: Procesor s 5nm výrobní technologií neznamená výkonnější! Může mít pouze nižší spotřebu a vyšší hustotu čipů na desce (více funkcí nebo jader). Ale aplikace většinou neumí vytížit ani 4 jádra na 100% paralelně a to vidíme i u stolních počítačů. Pamatuji Pentium II a Pentium III a Pentium IV, kdy se každý rok výkon zdvojnásobil. Dnes to už neplatí. Výkon je stejný, pouze je miniaturizace. Doteď jsem měl Android, nyní mám iPad. Apple bych kupoval čistě kvůli exkluzivního software pro práci na cestě s produkcí hudby či videa. Tudíž pro mě jasná volba Max Pro varianta. Na běžný provoz stačí jakýkoliv telefon.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.