Apple drtí konkurenci. iPhony jsou zdaleka nejprodávanějšími telefony roku 2019 Žádná jiná vlajka se do žebříčku nedostala

29.02.2020 09:00 / od Michal Šrajer
foto:  Apple foto:  Samsung foto:  Apple foto:  Huawei foto:  Oppo
  • Šest z TOP 10 nejprodávanějších smartphonů roku 2019 patří Applu.
  • První příčku drží pevně iPhone XR, následuje iPhone 11 a na třetím místě konečně Galaxy A50.
  • Na osmé místo se dokonce dostal ultra drahý iPhone 11 Pro Max za více jak 30 tisíc korun.

Dle nejnovějšího průzkumu nezávislého serveru Counterpoint Research jsou iPhony zdaleka nejprodávanějšími telefony roku 2019. Do žebříčku TOP 10 modelů se dostalo hned šest různých telefonů s logem nakouslého jablka na zádech. S masivním náskokem je nejprodávanějším telefon roku 2019 starší iPhone XR, jenž tvořil 3 % globálních prodejů smartphonů. Hned v závěsu je poté letošní iPhone 11, nástupce XR, jenž dosáhl rovněž na hezkých 2,1 %. 

Na třetím bronzovém místě následuje Samsung a jeho Galaxy A50, které si získalo popularitu především v první polovině loňského roku, kdy to byl rozhodně velice zajímavý telefon a po delší době atraktivní kousek střední třídy od korejského výrobce. Galaxy A50 si tak ukouslo 1,8 %, avšak jedná se také o jediný takto dražší telefon od jiného výrobce než Applu. A i tak začínal telefon pod 10 tisíci korunami. 


Následuje Oppo, opět se sem vkradl iPhone 8, další levný Samsung a konec žebříčku uzavírá opět čistě Apple. Zajímavé je především osmé místo, na němž se usídlil jeden z nejdražších smartphonů na trhu iPhone 11 Pro Max. Apple si tedy musel letos přijít na moc pěkné peníze. Celkový obrat z menšího portfolia samozřejmě nemusí být takový jako u ostatních výrobců, ale v poměru k počtu modelů a prodaným kusům bude zaručeně výdělek obrovský. 

Zajímavý je rovněž fakt, že se do žebříčku nedostal dražší vlajkový telefon od nikoho jiného. Celý rok jsme slyšeli protichůdce informace o prodejích Galaxy S10 a Note 10 a nyní máme asi konečně jasno. A to i přesto, že je Samsung jasnou dvojkou na americkém trhu. Když Android, tak v Americe Samsung. Očividně však ani to nestačí a Apple ve své domovině všechny ostatní rozdrtil. Dokonce ani populární řada Huawei P30 zas tak nezazářila. Základní model byl až na pátém místě ve své domovské Číně. Nedošlo ani na žádné vlajkové Xiaomi, Oppo, Honor či cokoli jiného. Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.