Apple čelí kvůli Siri další žalobě za více než 32 miliard korun Jak to dopadne tentokrát?

05.08.2020 08:30 / od Honza Nuc
  • Apple opět čelí žalobě, tentokrát ji podala čínská společnost Xiao-i.
  • Podle společnosti má Apple využívat technologie chytré asistentky Siri neoprávněně.

Čínská společnost Xiao-i, celým názvem Shanghai Zhizhen Itelligent Network Technology, žaluje americkou společnost Apple kvůli tomu, že měl údajně Apple využít některé její patenty. Především se jedná o hlasovou asistentku Siri, respektive její technologii. Čínská společnost vyčíslila škody v přepočtu na více než 32 miliardy korun. 

Xiao-i tvrdí, že si nechali zaregistrovat patent, jež nyní Apple využívá, už v roce 2004 a v roce 2009 ho patentový úřad schválil. Čínská společnost tak žádá, aby Apple již nevyráběl, nepoužíval, neprodával a ani nedovážel produkty, které by ohrožovaly její patentová práva. Kvůli tomu Apple čínská společnost Xiao-i žaluje. Překvapivé ale je, že agentuře Reuters se nepodařila žádná taková žaloba dohledat. Je tedy možné, že Xiao-i prozatím žalobu nepodala a chystá se, nebo prostě žádná neexistuje. Prozatím těžko říct.

Je ale pravdou, že Apple čelí žalobám za porušení patentů čelí pravidelně. Společnost Xiao-i dokonce žalovala Apple ze stejného důvodu už v roce 2012 a čínský lidový soud její patent uznal. Není však jediná, která má na amerického technologického giganta spadeno. V minulém roce se Apple dohodl s výrobcem mobilních procesorů Qualcomm, aby urovnal patentové spory při výrobě mobilních telefonů iPhone. O rok dříve se podobná situace opakovala s jihokorejským Samsungem. V minulosti ale vedli s Applem spory o patenty také finská Nokia, ale i Google nebo Motorola.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.