Apple bude mít roční skluz. První 5G iPhony přijdou až v roce 2020 Většina konkurence bude mít 5G telefony již příští rok

05.11.2018 12:00 / od Michal Šrajer
/Photos/blog-1510/honor-9x-m_14.jpg
  • Příští rok mají mít iPhony ještě pokročilejší odemykání obličejem
  • První iPhony s 5G připojením se chystají ovšem až na rok 2020
  • Třeba takové OnePlus 7 s 5G vyjde přitom již za půl roku

Nové iPhony jsou teprve nějaký ten měsíc na pultech prodejen a už nám vyplouvají na povrch první spekulace o budoucích modelech. Prozatím jsme se nedozvěděli nic nového. Přeci jen zpráva, že příští rok mají mít iPhony opět vylepšené Face ID asi nikoho nepřekvapí. Zajímavější je, že v roce 2020 mají mít jablečné telefony blíže nespecifikovanou 3D technologii ve fotoaparátu. Lehce zaskočit pak může dnešní horká novinka, podle které má přijít první iPhone s 5G připojením rovněž až v roce 2020

Podle všeho má být v iPhonech nový 5G modem 8161 od Intelu. Apple bude zároveň při dodávkách všech 5G modemů spoléhat prý čistě jen na Intel, jelikož s Qualcommem už nechce mít po četných rozepřích očividně nic společného. Ještě před tím vydá Intel údajně také 5G modem 8060, který použije Apple pouze u prototypů.  

To že i Apple připravuje 5G telefony je pochopitelné, ale roční zpoždění asi nikdo nečekal. První smartphony s Androidem a 5G modemem od Qualcommu se totiž mají objevit již v prvním pololetí příštího roku. Jednou z úvodních vlaštovek nové technologie se stane OnePlus 7 a následovat bude také Sony, Nokia, HTC, LG, Motorola, ASUS, Xiaomi a další. Nemluvě o Samsungu, jehož Galaxy S10 má přijít rovněž v 5G verzi a zaostat nechce už příští rok ani Huawei. Zkrátka bude mít Apple v nasazení nejmodernější technologie zase menší skluz, ale na druhou stranu stejně nebudou 5G sítě už příští rok pořádně rozšířené. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.