App Store stálé drtí svými výdělky Google Play. Rostou však oba obchody Zajímavá data

29.01.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Apple
  • Společnost Sensor Tower data zveřejnila výsledky, ze kterých jasně vyplývá, že je obchod s aplikacemi App Store od Applu daleko před obchodem od Googlu, tedy Google Play.
  • V celkovém porovnání utratili uživatelé v App Store celkem 3,6 miliard dolarů v roce 2019, zatímco v Google Play

V grafu vytvořeném společností Sensor Tower, jež ukazuje výsledky App Store a Google Play za poslední čtyři roky, můžeme jasně vidět, že Apple se svým obchodem stále boduje a zvyšuje počet platících uživatelů, respektive celkové výdělky. V roce 2016 se jednalo o 1,3 miliardy dolarů, zatímco v roce 2017 už Apple získal o 700 milionů dolarů více. Zvyšující se trend pokračoval také v roce 2018, kdy se jednalo už o řádné navýšení na 3,1 miliardu dolarů a za minulý rok Apple Store opět rostl na celkových 3,6 miliard dolarů.

I když obchod Google Play na App Store stále ztrácí, i u něj pozorujeme zvyšující se tendenci. Obecně jsou uživatelé jablečných zařízení více si za aplikace a hry platit, zatímco uživatelé Androidu jsou naopak navyklí více na aplikace zdarma. Nicméně i zde se situace postupně zlepšuje a zatímco v roce 2016 utržil Google Play "pouze" 194 milionů dolarů, v roce 2017 už to bylo 513 milionů, v roce 2018 se dostal na 775 milionů a minulý rok, tedy v roce 2019, už částka přesáhla jednu miliardu.

Které aplikace však byly mezi uživateli nejoblíbenější a za které nejvíce platili? Na prvním místě v celkovém žebříčku je definitivně seznamovací aplikace Tinder, na druhém místě je Pandroa a na třetím YouTube. Pokud se však podíváme přímo na jednotlivé obchody, v App Store je pořadí následující - YouTube, Tinder, Pandora.V Google Play pak Pandora, Google One a Tinder.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.