Aplikace YouTube zpožďuje zvuk u bezdrátových sluchátek. Jak to řešit? Poměrně nepříjemný problém

06.05.2020 10:30 / od Honza Nuc
foto:  Samsung foto:  Apple foto:  Huawei foto:  Sony foto:  Xiaomi foto:  Google
  • Bezdrátová sluchátka poskytují uživatelům určité pohodlí. Kabely nikde nepřekáží a člověk s nimi tak nemusí stále počítat.
  • Majitelé takových sluchátek ale mnohdy řeší zpoždění u videí. Někdy za to mohou sluchátka, jindy aplikace, třeba YouTube.

Často si majitelé bezdrátových sluchátek na různých fórech stěžují, že se jim opožďuje zvuk v různých aplikacích, a to především v aplikaci YouTube. Existuje několik možností, jak problém vyřešit, i když ani jedna z nich není stoprocentní. Neberte tudíž následující návod jako zaručený postup, jak se zpoždění zvuku u videí na YouTube zbavit. Jedná se o sesbírané rady z fór, které tamním uživatelům fungovaly a mohly by fungovat i vám.

Ukončete aplikaci a vymažte cache / aktualizujte

Jednoduchým způsobem, jak případné zpoždění v aplikaci YouTube zkusit odstranit či alespoň minimalizovat, je vymazání cache. V tomto případě jděte do Nastavení telefonu do sekce Aplikace a najděte YouTube. Po rozkliknutí aplikaci zvolte možnost Vynutit ukončení a poté vymažte všechna data, která aplikace za dobu používání nasbírala. Podle druhu telefonu se mohou zobrazovat možnosti jako Vymazat data, Vyčistit mezipaměť či Vymazat cache. 

Poté ještě zkontrolujte v Obchodu Play, zda aplikace YouTube nevyžaduje aktualizovat, což by problém se zpožďováním zvuku taktéž mohlo způsobovat. Pokud je aktualizace k dispozici, stáhněte ji a nainstalujte.

Zpomalení či zrychlení videa přímo v YouTube

YouTube na počítači a také v mobilní aplikaci nabízí možnost zrychlení či zpomalení videa. V tomto případě by se tedy nejednalo přímo o zpoždění zvuku u sluchátek, ale mohlo by se vám zdát, že zpomalení mohou způsobovat samotná sluchátka. Pokud vám tedy na přehrávaném videu "něco nehraje", zkuste kliknout v pravém horním rohu na tři tečky.

Objeví se nabídka možností, mezi nimiž je i Rychlost přehrávání. Po rozkliknutí se objeví rychlosti od 0,25x až do 2x, kdy nejnižší číslo znamená nejvíce zpomalené video. Původní rychlost videa, kterou autor nahrál, je pod označením Normální. Zvolte tedy tuto možnost, pokud máte navolenou jinou.

Restart mobilního telefonu a nové spárování sluchátek

Dalším způsobem, jakým je možné zpoždění zvuku eliminovat, je restart samotného mobilního telefonu. Restart podle reakcí uživatelů na mobilních fórech častokrát pomohl. Někteří z nich však uváděli, že po vypnutí aplikace YouTube a jejím opětovném zapnutí, museli restartovat telefon znovu. Tím pádem se nejedná o nijak elegantní řešení, které byste chtěli dělat častěji.

Po restartu telefonu zkuste ještě znovu spárovat bezdrátová sluchátka s mobilním telefonem.

Pusťte si YouTube v mobilním prohlížeči

Velice pozitivně hodnocené řešení zpožďování videí v YouTube je následující - pouštějte se videa v mobilním prohlížeči. Zpoždění videí totiž často způsobuje pouze YouTube aplikace samotná. Aplikace Netflix či přehrávač VLC zpoždění zvuku u videa způsobovat nemusí, YouTube naopak ano.

Otevření YouTube v prohlížeči tak může být spolehlivým řešením a reakce na fórech to potvrzují. Bohužel se opět nejedná o příjemné řešení, neboť pohyb v aplikaci je daleko snadnější. Na druhou stranu v aplikaci YouTube nemůžete mít blokování reklam. Pokud jste tedy zvyklí využívat v počítači služeb rozšíření, která blokují reklamy, můžete si nainstalovat do telefonu třeba prohlížeč Opera, který tuto funkci nabízí v základu.

Předplaťte si YouTube Premium

Dalším řešením je předplatné služby YouTube Premium, kde si můžete videa stáhnout. Tím pádem nebudete muset v reálném čase stahovat data, aby se mohlo video přehrávat. Zpoždění zvuku tak bude eliminováno a pokud nějaké přece jen bude, mělo by být minimální a téměř neznatelné.

YouTube Premium lze naštěstí vyzkoušet na určitou dobu zdarma, tudíž můžete zkusit, zda se problém vyřeší.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.