Aplikace Instagram i v počítači? Poradíme, jak na to Rychlé a snadné

3. červen 2020
1 min.
5
0
0
foto: techarena.cz
  • Instagram se dá konečně používat i pro psaní zpráv ve webovém prohlížeči. Bylo by ale pohodlnější používat aplikaci přímo v počítači.
  • Naštěstí to jde díky jednoduchému nastavení v prohlížečích Google Chrome a Microsoft Edge.

Určitě jste si, tak jako mnohokrát já, posteskli nad tím, že si nemůžete psát s přáteli přes Instagram i na počítači. Instagram v nedávné době potichu zpřístupnil sekci Zprávy také pro webovou verzi sociální sítě a je tak daleko jednodušší a rychlejší psát zprávy pomocí klávesnice v počítači. I tak by ale bylo lepší mít přímo samostatnou aplikaci, která by vám hlásila nově příchozí zprávy, a hlavně byste nemuseli mít otevřené stále okno ve vašem prohlížeči. Naštěstí to jde díky funkci v prohlížečích Google Chrome a Microsoft Edge.

Reklama

V obou prohlížečích si totiž můžete do počítače "nainstalovat" jakoukoliv webovou stránku, kterou si můžete poté připnout na hlavní panel jako klasický program či aplikaci s vlastním oknem. Musíte pro to udělat jediné. Stačí jít na webovou stránku, kterou byste chtěli mít "nainstalovanou", v tomto případě Instagram (www.instagram.com) a v Chromu kliknout na tři tečky vpravo nahoře

Stačí zvolit možnost
Další nástroje a poté vytvořit zkratku. Po vytvoření zkratky se vám po rozkliknutí tří teček zobrazí možnost Otevřít aplikaci Instagram. To je všechno.

V prohlížeči Microsoft Edge (v nové verzi založené na Chromiu) je to velice podobné, řekl bych i jednodušší. Stačí si prostě zadat stránky Instagramu a vpravo nahoře kliknout na tři tečky. Poté zvolte položku Apps (Aplikace) a zvolte možnost Instalovat tuto stránku jako aplikaci. Hotovo. Stránka se vám otevře v novém okně, které si můžete připnout na hlavní panel a máte aplikaci Instagram zcela samostatně. 

Stejně tak to jde udělat s jakoukoliv stránkou, třeba s naším webem Techarena.cz, který můžete mít vždy po ruce. 


Prohlížeč Opera jako chatovací mág?

Pokročilejší je v tomto ohledu prohlížeč Opera. Ten totiž nabízí v liště po levém boku celou řadu sociálních sítí a chatovacích aplikací. Nechybí samozřejmě Facebook Messenger, WhatsApp, ale právě i Instagram. Po rozkliknutí ikonky se stačí jen do Instagramu přihlásit svým účtem a můžete v klidu chatovat a prohlížet nové příspěvky.

Stejně tak to funguje s Messengerem nebo aplikací WhatsApp. Opera je v tomto hodně pokročilá a pokud nepotřebujete přímo samostatnou aplikaci, můžete využívat chatovací aplikace v počítači i tímto způsobem.

Reklama


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.