ANKETA: Téměř 70 procent dotázaných by telefon bez nabíječky nechtělo Žádné překvapení

20.07.2020 10:30 / od Honza Nuc
techarena.cz
  • V nedávné době se objevily spekulace, které tvrdí, že kalifornský Apple do krabiček nových iPhonů 12 nedá nabíjecí adaptér.
  • Později jsme se dozvěděli, že nad stejnou věcí přemýšlí také jihokorejský Samsung.
  • Odebrání adaptéru má řadu výhod přesahujících i do ekologie. Jak ale situaci vnímáte vy, naši čtenáři?

Podle několika spekulací se nemáme v krabičkách od iPhonu 12 dočkat nabíjecího adaptéru. Balení tak bude o něco menší, protože bude obsahovat mobilní telefon, kabel a klasické příručky. Apple nám však chybějící adaptér údajně vynahradí alespoň lepším pleteným kabelem (více v článku iPhone 12 bude bez nabíječky, ale zato s pleteným kabelem). Pro některé je to ale jen chabá záplata za chybějící adaptér. O stejném postupu však přemýšlí i jihokorejský výrobce Samsung (více v článku Nastolí Apple další trend? Ani Samsung nechce dávat k telefonům nabíječku).

Důvodem absence adaptéru má být úspora místa a hlavně ekologie. Ročně se totiž po celém světě vyhodí na 300 tisíc tun nabíjecích adaptérů, což je veliká zátěž pro životní prostředí. Většina uživatelů navíc už minimálně jednu nabíječku vlastní a často je adaptérů v jedné domácnosti vícero. Pokud by tedy postupně přestávali výrobci dávat adaptéry do krabiček, mohli by si zakoupit nabíječku pouze ti lidé, kteří ji opravdu potřebují. Tím by se jejich spotřeba teoreticky snížila a bylo by méně odpadu. S menší krabičkou ale také souvisí méně spotřebovaného materiálu a také to, že se do dodávek a letadel vleze více telefonů, tudíž by se mohlo přepravovat o něco méně. Malé faktory, které jsou v dlouhodobějším horizontu znát. Ekologicky i finančně.

Anketa
(hlasování ukončeno)
Vadilo by vám, kdybyste v krabičce u telefonu nedostali nabíječku?
68% Ano, vadilo Celkem hlasovalo: 961
Zobrazit výsledky
Ano, vadiloHlasovalo 656 (68%)
Ne, nevadilo (nabíječky mám, nebyl by to problém)Hlasovalo 305 (32%)

Jak to ale vnímáte vy, naši čtenáři? Obešli byste se bez nabíjecích adaptéru v prodejních baleních? Podle naší vlastní ankety nikoliv. V anketě hlasovalo celkem 961 čtenářů a 68 procent z nich, tedy 656 lidí, hlasovalo, že by jim vadila absence nabíječky. Zbylých 32 procent (305 lidí) už doma nabíječky má a nebyl by to pro ně problém. Je tedy jasné, že teoreticky na menší balení bez nabíječek není společnost ještě připravená. Je ale pravda, že na oddělání 3,5mm konektoru pro sluchátka v minulosti taktéž nebyl nikdo připraven a dnes se jedná o běžnou praxi.

A opět s tím přichází Apple, stejně jako s konektorem pro sluchátka. Pokud tedy nakonec nabíječku do balení nepřidá, je velice pravděpodobné, že ostatní výrobci budou následovat. My v redakci jsme tomu celkem naklonění, protože patříme zrovna mezi ty, kteří mají nabíječek doma vícero a další adaptér pro nás nemá smysl. Pokud bychom náhodou chtěli rychlejší nabíjení, prostě bychom si adaptér dokoupili.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.