Ani Galaxy S20 Lite nemusí být evropskou spásou. Exynos se objevuje na scéně Nic není jako loni

13.08.2020 14:30 / od Michal Šrajer
 • Posledně se ukázal Samsung Galaxy S20 Lite v benchmarku s procesorem Snapdragon 865.
 • Nyní jej však vidíme podruhé s Exynosem 990 a 8 GB RAM.
 • Samsung tak možná přejde u verze S20 Lite na stejný prodejní model jako u dospělých vlajek.

Už od prvních spekulací ohledně Galaxy S20 Lite, nebo S20 Fan Edition v Asii, jsme počítali s tím, že telefon bude následovat ve šlépějích svého předchůdce Jinými slovy se očekávalo nasazení vlajkového Snapdragonu namísto vlastního Exynosu. Obzvláště letos by tak však vznikl obrovský rozdíl mezi telefony vlajkové řady S20, jelikož letošní Exynos 990 má velice špatnou pověst a Samsung si je toho patrně vědom.

Proto jsou v přípravě možná hned dvě verze Galaxy S20 Lite. Dříve se v benchmarku objevil přístroj se Snapdragonem 865 a 6 GB RAM, avšak nyní dostáváme další výsledek z Geekbench, ve kterém je telefon osazen Exynosem 990 s 8 GB RAM. Zdá se tedy, že letos zvolí Samsungu také u odlehčené vlajky stejný přístup jako u dospělých sourozenců - Evropa Exynos, zbytek světa Snapdragon.

Zbytek výbavy by měl být ovšem samozřejmě stejný. Zařízení má mít 6,5 nebo 6,7palcový AMOLED displej s Full HD rozlišením a 120 Hz. Baterie se zastaví na hodnotě 4500 mAh, hlavní a širokoúhlý fotoaparát má být z původních modelů Galaxy S20 a do třetice zde má být zcela nový 8Mpx teleobjektiv s 3x zoomem. Kdy se telefonu dočkáme nevíme, ale stát by měl dle spekulací zhruba 20 tisíc korun.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-13. srpen 2020

  Jestli to tak bude, pak je to další OBRHNUS Velebnosti :( Snad se to těm eS-hajzlům pořádně projeví na evropské (ne)prodejnosti!

  Odpovědět 
  • r.horeus>cellbreaker-13. srpen 2020

   @cellbreaker V to pevně doufám.Je až s podivem jak mají Evropu na háku a dělají si z nás jen dojné krávy. Snad už jim to neprojde.

   Odpovědět 
  • Dzounas>cellbreaker-14. srpen 2020

   @r.horeus Ono jim to projde. Těch lidí, kteří sledují dění ohledně telefonů a řeší Exynos vs Snapdragon je tak malé procento oproti těm, které zajímá, že je to Samsung a má označení S20, i když jenom s Lite nakonci. A z toho malého procenta bude ještě další menší část, co by si ten mobil koupili kdyby v něm byl Snapdragon. Nevěřím, že se v dohledné době několika let něco změní. Maximálně, že by Samsung zapracovat na výkonu Exynosu a dohnal konkurenci.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.