Spojené státy plánují dle rozhodnutí komise FCC nahrazení všech prvků firem Huawei a ZTE v komunikační infrastruktuře.
Huawei se tak nedaří zrušení amerických zákazů ani pod prezidentem Bidenem, jehož administrativa v tomto tématu docela navazuje na tu předešlou.
Komise FCC, která v USA reguluje vnitrostátní i mezistátní komunikaci skrze rádio, telefon, internet a další, se jednomyslně usnesla, že je potřeba zbavit se infrastruktury od čínských firem Huawei a ZTE ve venkovských oblastech. Komise také vyčíslila, kolik by celá tato akce měla stát a dostala se na částku 1,9 miliardy dolarů, což je v přepočtu 21,7 miliardy Kč. Výměna infrastruktury se týká hlavně menších operátorů, kteří ve venkovských oblastech zajišťují komunikační infrastrukturu.
Už po přidání zmíněných čínských firem na černý seznam v květnu 2019 nesměly americké firmy spolupracovat s Huawei a ZTE a novou infrastrukturu tak od nich nebylo možné pořizovat. Stále se však na mnoha místech používá 3G a 4G síť od zakázaných dodavatelů, a to by se teď právě mělo změnit. Zástupci Huawei s kroky komise dle očekávání nesouhlasí a jsou posledním rozhodnutím zklamáni. Také nechápou, proč se snaží komise opravit něco, co není z jejich pohledu rozbité, a mají starost, aby zákazníci na americkém venkově dostali kvalitní služby.
Reklama
Huawei v posledních letech americký ban hodně poznamenal, z výrobce, který se dral na vrchol v počtu prodaných mobilů, se firma přesunula celosvětově až na sedmé místo. K tomu přispěl taky prodej podznačky Honor, která teď naopak může volněji podnikat, protože na ni americká omezení už neplatí. Zpět ale k Huawei, které je oproti mobilům stále celosvětově úspěšné v mobilní infrastruktuře. Společnost asi doufala, že s novou americkou administrativou pod vedením prezidenta Bidena se půjde nějak domluvit a v konečném důsledku se zruší i omezení na spolupráci s americkými firmami. To ale nevypadá, že by se mělo stát skutečností a v tomto tématu nový prezident navazuje na toho bývalého.
Uvidíme, jak se situace s americkým banem dál vyvine, ale i kdyby se najednou zákaz zrušil, tak už stejně nic nebude jako dřív a obě strany by si dávaly větší pozor. Huawei by se určitě hned nehrnulo na americký trh, když by vědělo, že se situace může kdykoliv zase změnit. Dobře to lze demonstrovat u mobilů, kde Huawei přešlo na vlastní systém Harmony a asi je těžko představitelné, že by se výrobce při případném zrušení omezení vrátil hned zpět k Androidu a roky vývoje vlastní platformy jen tak zahodil.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.