Amerika má prý důkaz o nekalých praktikách Huawei. Čínská firma nařčení popírá A jedeme znovu

13.02.2020 10:25 / od Honza Nuc
foto:  Huawei foto:  Huawei foto:  Huawei foto:  Huawei foto:  Huawei
  • USA podezřívá čínské Huawei, že společnost do svých zařízeních instaluje zadní vrátka, už několik let. Čínský technologický gigant však vždy takové zprávy popřel.
  • Podle nejnovějších zpráv z deníku The Wall Street Journal má však americká vláda důkazy, že tomu tak opravdu je a zadní vrátka jsou v technologiích Huawei přítomna.
  • Huawei je od loňského května na černé listině Spojených států.

Na základě podezření ze špionáže má nyní čínské Huawei problémy. Kvůli zařazení na černou listinu Spojených států nemůže společnost využívat služby Googlu ve svých zařízeních, stejně tak je obchodování s americkými firmami na bodu mrazu. Doposud americká vláda podezřívala Huawei ze špionáže a především z toho, že do svých zařízení, včetně telekomunikací, instaluje zadní vrátka, by mohla mít společnost přístup ke všem datům. Spojené státy taktéž čínskou společnost podezřívají z úzké spolupráce s čínskou vládou a označily ji za bezpečnostní hrozbu.

Podle deníku The Wall Street Journal má nyní americká vláda důkazy, že podezření jsou pravdivá. Deník citoval poradce pro národní bezpečnost Roberta O’Briena, jež potvrdil, že důkazy o zadních vrátkách v technologiích čínské společnosti opravdu existují a společnost tak může získat citlivá data bez vědomí uživatelů. O’Brien však nechtěl být konkrétní, takže podrobnější informace o důkazech nemáme. 

Huawei nicméně všechna obvinění popírá. "Americká obvinění, že Huawei používá zákonný odposlech, jsou pouze 'kouřovou clonou' a nejsou založená na žádné formě logiky přijímané v oblasti kybernetické bezpečnosti. Huawei nikdy skrytě nepřistupovala a nebude přistupova k telekomunikačním sítím. Ani k tomu nemá prostředky. Deník Walll Street Journal si je vědom, že americká vláda nemůže předložit žádné důkazy," vyjádřila se společnost Huawei ke zveřejněným informacím. 

"Zadní vrátka, na která odkazují američtí představitelé, nejsou ničím víc než 'rozhraním pro zákonný odposlech', tedy povinnou a legální funkci, kterou systém obsahuje za účelem podpory vyšetřování trestných činů. Tuto funkci zajišťují operátoři, nikoli dodavatelé technologií," dodal se mluvčí Huawei Pavel Košek. 

Budeme tak čekat, zda americká vláda zveřejní ony důkazy, jež svědčí o případné vině čínské společnosti. Doufejme, že informace nebudou Spojené státy tajit, neboť nařčení jsou závažná a dotýkají se globálního trhu. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.