Američtí senátoři podali návrh zákona, který může uškodit nejen Huawei Zrovna když se měla situace zlepšit

17.07.2019 12:56 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • V Americe byl podán návrh zákona, který může zamezit obchodování amerických společností s těmi čínskými.
  • Na mušce tak už není jen Huawei, ale také kupříkladu opět ZTE, DJI a další.

Jen před dvěma týdny jsme se dozvěděli od Donalda Trumpa, že Amerika hodlá trochu zmírnit nátlak na Huawei, avšak situace může být kupodivu nyní ještě horší. Už po tomto oznámení se vyjádřila řada politiků, že s tímto přístupem Trumpa nesouhlasí a Huawei ostatně od té doby stejně žádné zlepšení nezaznamenalo. Sice jsme slyšeli zvěsti, že naplno se projeví změny až za nějaké dva týdny, ale ani toho se nakonec nemusíme dočkat

Nejnovější zákrok proti Huawei vede několik senátoru v čele s dvojicí Tom Cotton a Chris Van Hollen, kteří dnes zavedli návrh zákona, který má zcela zabránit případnému odstranění Huawei z černé listiny, na které prozatím stále je.  

Huawei není běžný obchodní partner amerických společností, je to nastrčená fasáda Čínské komunistické strany. Náš návrh upevňuje prezidentovo rozhodnutí o umístění technologií od Huawei na černou listinu. Americké společnosti by neměly obchodovat a prodávat nepříteli nástroje, které využijí ke špehování Američanů,” nechal se slyšet senátor Tom Cotton

Kroky čistě proti Huawei však nejsou na tomto návrhu to nejhorší. Pokud zákon projde, tak by bylo možná zakázat úplně stejným způsobem obchodování také jiným čínským společnostem s Amerikou - společnostem jako ZTE, DJI či Hikvision. V Americe panuje totiž nyní očividně rozpor i v samotné vládě, kde se objevuje stále více jedinců, kteří nechtějí mít s Čínou nic společného a dávají své názory jasně najevo. Někteří senátoři v čele s Marcem Rubiem se dokonce nechali slyšet, že považují kroky administrativy k uvolnění tlaku na Huawei za “katastrofální chybu”. 

Musíme vyvinout společné úsilí, abychom čelili hrozbě, kterou představuje Čína pro národní bezpečnost USA, naše duševní vlastnictví a technologie. Náš zákon zakáže americkým společnostem obchodovat s Huawei, dokud nebudou představovat hrozbu národní bezpečnosti,” vyjádřil se k návrhu známý senátor Mitt Romney


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.